Google+

Arama formu

Romantik Ren Parkuru

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃

Romantik Ren Parkuru Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ren Vadisi, özellikle Yukarı Orta Ren Nehri Avrupa'nın en güzel manzaralarından biri olarak kabul edilir. 2002 yılında UNESCO, Oberes Mittelrheintal olarak da bilinen 65 kilometrelik nehir manzarasını Dünya Mirası Listesi’ne eklemiştir. Yaklaşık 586 kilometre boyunca Rüdesheim’dan Koblenz’e uzanan Romantik Ren Parkuru herkesin nefesini kesecek güzelliktedir. Almanya’nın masallarının, efsanelerinin ve muhteşem hikâyelerinin izlerini Moselle, Lahn ve Nane Nehirleri üzerinde de takip edebileceğiniz gibi sanırız en romantiği Ren Nehri üzerinde takip edebileceğiniz rotadır. 

Sağlı sollu şatolarla ve kalelerle sizi sarmalayacak olan rotada tur şirketleri Romantik Ren Parkuru turları yaparlar. Şarap üretiminin de önemli bir rol oynadığı rotada üzüm bağları arasında dolaşabilir, doğanın güzelliğine kapılabilirsiniz. Ormanlık yamaçlarda, kayalık uçurumlarda ve üzüm bağlarında hikâyelere dalabilirsiniz. Çevredeki köylerin yarı ahşap evlerini ve Gotik kiliseleri de bu turlarda görebilirsiniz.

Nehrin üzerinde giderken mavna trafiğiyle meşgul olan ve kıyı boyunca uzanan demiryolu hatları ünlü Orta Çağ kaleleridir. Çoğu, şövalyeler ve prensler hatta piskoposlar olmak üzere yerel soygun baronları tarafından inşa edilmiş olan bu kaleler, demir zincirlerle ticarî gemilerin yollarını kesmek amacıyla oluşturulmuş. XIV. Louis döneminde Fransız birlikleri kalelerin çoğunu harap etmişlerse de 19. yüzyılda Prusya kralları, Alman şairleri ve İngiliz ressamları geçidin zamansız güzelliklerini keşfedince kalelerin birçoğu restore edilmiş. Günümüzde bazıları otel ve hostel olarak kullanılmaktadır.
  

Bu geçitteki kasabalar ve şehirler ise: Koblenz, Lahnstein, Rhens, Braubach, Boppard, St. Goarshausen, Sankt Goar, Oberwesel, Kaub, Bacharach, Lorch, Assmannshausen, Bingen ve Rüdesheim’dır. 

Popüler bir yaz ve sonbahar destinasyonu olan bölge kışın kapanmaktadır. Otel fiyatları hafta sonları ve mayıstan ekimin ortasına kadar biraz daha pahalıdır ancak hiçbir zaman uçuk fiyatlar olmadığını da belirtmemiz gerekir.