cocktail-3327242_960_720.jpg

Minneapolis’tegece hayatı son derece renkli ve dinamiktir. Şehrin bu hareketliliğe sahip olmasında şehirdeki öğrenci nüfusunun fazla olması etkendir. Özellikle cuma ve cumartesi günleri gece kulüpleri, barlar, kafeler ve müzikli mekânlar dolup taşmaktadır. Hafta içi genellikle sakin geçen gece hayatı, hafta sonları her kesimden kitlenin sokaklara aktığı bir zamandır. Minneapolis’teeğlence mekânları genellikle Warehouse District, Uptown, Dinkytown ve Northeast bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Warehouse District, şehirdeki en fazla eğlence mekânının bulunduğu bölgedir.

Dünyanın önde gelen turistik mekânlarından biri olan Minneapolis, sakin ve huzurlu yapısının yanı sıra gece hayatının canlılığı ile de ön plana çıkmaktadır. Minneapolis gece hayatı sabahın ilk ışıklarına kadar hareketli değildir. Özellikle New York gibi bir eğlence anlayışı şehirde yoktur. Dolayısıyla gece 01.00 saatinden sonra şehrin belli yerlerinde gerçekleşen partilere katılabilirsiniz. Şehirde ünlü birçok Alman, İrlanda ve İngiliz barı bulunmaktadır. The Local Bar, Black Forest Inn Bar, Brit's Pub, Gastoff's Bar, O'Donovan's Bar ve Kieran's Bar bunların başlıcalarıdır. Şehirde Happy Hour denilen, kutlamaların doyasıya çıkarıldığı bir eğlence anlayışı mevcuttur. Minneapolis’te denemeniz gereken en önemli içecekler arasında ise kokteyller, bira ve şarap bulunmaktadır.

Özellikle şehir hayatınınhızlı ve yorucu oluşundan şikâyet edenler için Minneapolis, tam anlamıyla bir dinlenme mekânıdır.Minneapolis, metropol bir şehir olmadığı için hem dinlenme hem de eğlenme imkanlarını sizler için sunmaktadır. Minneapolis’te 90’lar dönemine ait müzik dinlemek isteyenler için önerebileceğimiz adres Gay 90 Bar’dır. Haftanın belirli günleri Gay 90 Bar, ziyaretler için karaoke geceleri düzenlemektedir. Kalsik müzik dinlemekten hoşlanan ziyaretçiler için önerebileceğimiz adreslerin başında ise Northrop Auditorium Bar gelmektedir. 80 Church Street üzerinde konumlanan Northrop Auditorium Bar, düzenli olarak hem amatör hem profesyonel Jazz sanatçılarına sahne aldırmaktadır.

Minneapolis gece hayatına katılmak isteyenler konaklayacağı yeri genellikle Mississippi Nehri’ne yakın seçerse ulaşım açısından herhangi bir sorun yaşamayacaklardır. Çünkü gece belli bir saatten sonra toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Taksilerde çok yoğun olduğu için bir yerden diğer bir yere hareket etmeniz zorlaşmaktadır.

Şehirde sizler için derlediğimiz en iyi eğlence mekânları ise şu şekilde listelenmiştir. The Local Bar, Dakota Jazz Club, The SHOUT! House Mpls - Dueling Pianos Bar, Up-Down Minneapolis Bar, First Avenue Bar, Matt's Bar, Sisyphus Brewing, Prohibition Bar, Cowboy Jack's Downtown Minneapolis Club, Psycho Suzi's Motor Lounge, The Bulldog NE Bar, Bar Lurcat, Eastlake Brewery & Tavern, The Blue Door Pub, Bunkers Music Bar & Grill, Minneapolis Town Hall Brewery, The Cabooze Bar, Gluek's Restaurant and Bar, Cardinal Tavern, Red Stag Supperclub, The Corner Bar, Otter's Saloon Bar, The Ground Zero Bar ve The Fine Line Cafe şehrin en iyi mekânlarının başında gelmektedir.