Google+

Arama formu

Minneapolis Şikago Büyükelçiliği’nin görev bölgesindedir. Türkiye...
Devamı oku
Minneapolis’te alışveriş tutkunları için birden fazla ürün seçenek...
Devamı oku
Minneapolis ve Türkiye arasında 8 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır....
Devamı oku
İtfaiye: 911Polis: 911Ambulans: 911
Devamı oku
*Kur bilgisi 2018 yılının haziran ayında güncellenmiştir.
Devamı oku
Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Minneapolis hem yerli hem de yabancı...
Devamı oku
19 Ocak: Martin Luther Günü 15 Şubat: Başkan’ın Günü 30 Mayıs: Anma Günü 4...
Devamı oku
Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri'nin Orta Batı Bölgesi’nde,...
Devamı oku
Keyifli bir Minneapolis gezisi için doğa ve tarihi güzellikler...
Devamı oku
Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri'nin Orta Batı Bölgesi’nde,...
Devamı oku
Minneapolis karasal ikliminin görüldüğü bölgelerden birisidir. Tipik...
Devamı oku
Türkiye’den Minneapolis’e gitmek isteyen ziyaretçiler direkt ve...
Devamı oku
Minneapolis, lüks konaklama seçeneklerinin yanı sıra ekonomik...
Devamı oku
Minneapolis, şehir içi ulaşımı en rahat kullanabileceğiniz...
Devamı oku
Minneapolis mutfağı birçok farklı lezzeti bir arada bulabileceğiniz...
Devamı oku
Minneapolis’te gece hayatı son derece renkli ve dinamiktir. Şehrin bu...
Devamı oku
trbimg.com Amerikan mutfağında kırmızı et ve et ürünleri ağırlıktadır. Et...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 USD = 0.00
Priz Tipi Type B100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca -9.1℃
Şub -6.2℃
Mar 0.4℃
Nis 8.6℃
May 15.1℃
Haz 20.4℃
Tem 23.2℃
Ağu 21.8℃
Eyl 16.7℃
Eki 9.4℃
Kas 0.9℃
Ara -6.8℃
Kısa Kısa...
Nüfus: 393.000 / Dil: İngilizce / Para Birimi: Amerikan Doları / İklim: Karasal iklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3-4 Gün

Minneapolis Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Minneapolis Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri'nin Orta Batı Bölgesi’nde, Minnesota eyaleti içinde yer alan bir şehirdir. Doğusunda olan ve yan yana bulunduğu St. Paul kenti ile birlikte, Twin Cities (ikiz şehirler) olarak bilinir. 2012 yılında yapılan sayıma göre şehrin nüfusu 393.000 olarak belirlenmiştir. Canlı bir kültürel hayata sahip olan Minneapolis, birçok ünlü sanayi kuruluşunun da merkezi olma özelliğini taşır. Minneapolis nüfusu tarih içinde ağırlıklı olarak İskandinav ve Alman kökenli göçmenleri barındırmış olsa da günümüzde bu tabloya başta Somali ve Vietnam kökenliler dâhil olmak üzere birçok değişik etnik grup eklenmiştir. Dolayısıyla şehir oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir. Şehir aynı zamanda ülkenin öğrenci nüfusu bakımından en büyük okullarından biri olan Minnesota Üniversitesi'nin ana kampüsünün bulunduğu yerdir. Şehirde öğrenci nüfus oldukça yoğun olduğu için şehrin dokusu oldukça renkli ve canlı bir hale gelmiştir.

Tanıtım Videosu:

Minneapolis Gezilecek Yerler

Minneapolis Gezilecek Yerler

Keyifli bir Minneapolis gezisi için doğa ve tarihi güzellikler eşliğinde tatil planlayan ziyaretçilere önerimiz Minneapolis’te 3 - 4 gün kalmaları üzerinedir. Bu süre zarfında denizin ve yeşilin keyfini çıkarabilir bunun yanında şehri de rahatlıkla gezebilirsiniz. Sizler için şehirde gezilip görülmesi gereken en önemli yerleri sıraladık.

Minneapolis Nerededir?

Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri'nin Orta Batı Bölgesi’nde, Minnesota eyaleti içinde yer alan bir şehirdir.
 

Minneapolis’e Ne Zaman Gidilir?

Minneapolis’e Ne Zaman Gidilir?

Minneapolis karasal ikliminin görüldüğü bölgelerden birisidir. Tipik bir karasal iklim özelliği olarak şehir, yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve karlı bir iklime sahiptir.

Minneapolis’e Nasıl Gidilir?

minneapolis-1499809_960_720.jpg

Türkiye’den Minneapolis’e gitmek isteyen ziyaretçiler direkt ve aktarmalı seçenekler ile Minneapolis’e ulaşabilirler. Minneapolis – Saint Paul Uluslararası Havalimanı’na Türkiye’den direkt olarak yaklaşık 16 saatte ulaşabilir ya da aktarmalı olarak Minneapolis –Saint Paul Uluslararası Havaalanı’na uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Minneapolis (Minnesota) şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Minneapolis’te Nerede Kalınır?

Minneapolis’te Nerede Kalınır?

Minneapolis, lüks konaklama seçeneklerinin yanı sıra ekonomik seçenekleri de içerisinde barındırır. Minneapolis’in en önemli konaklama seçeneklerini sunan şehir, hem aileler hem öğrenciler hem de bireysel olarak tatil planını yapmak isteyenler için çok fazla konaklama seçeneği ile ziyaretçilere üstün hizmet kalitesi sunmaktadır. Şehirde konaklama yapacak olanlar öncelikle şehir merkezi ve South Minneapolis bölgelerini öncelikli olarak tercih edebilirler. Çünkü bu iki bölge şehirde en fazla otelin yoğunlaştığı bölgedir. Şehirde 50’den fazla konaklama mekânı bulunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan oteller Downtown bölgesine göre daha uygun fiyatlıdır. Şehirde iki, üç, dört, beş yıldızlı otellerin yanı sıra apart ve butik otellerde bulunmaktadır.

Booking.com

Minneapolis Şehir İçi Ulaşım

Minneapolis Şehir İçi Ulaşım

Minneapolis, şehir içi ulaşımı en rahat kullanabileceğiniz şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz araçlar arasında otobüs, taksi, tramvay ve bisiklet bulunmaktadır. Şehir oldukça toplu ve bisiklet alanlarının da yaygınlaşması sebebi ile birçok turist bisiklet seçeneğini değerlendirmektedir. Bu şekilde trafikten kurtularak çok kısa sürede birçok yeri keşfetme imkânı yakalayabilirsiniz. Fakat dileyen ziyaretçiler şehri otobüs ile de gezebilir.

Minneapolis Mutfağı

Minneapolis Mutfağı

Minneapolis mutfağı birçok farklı lezzeti bir arada bulabileceğiniz mutfaklardan birisidir. Genelde kırmızı et tüketiminin yaygın olduğu Amerikan mutfağı, her türlü et çeşidinin bir arada bulunduğu ve farklı pişirme teknikleriyle misafirlere sunulduğu enfes bir mutfaktır. Amerikan mutfağının tipik özelliği fast food tarzının oldukça yaygın olmasıdır. Bu durumdan Minneapolis şehri de aynı şekilde geleneği devam ettirmektedir. Hızlı tüketim anlayışının yaygın olduğu Minneapolis mutfağında en çok kullanılan yiyecekler arasında patates kızartması, soğan ve yeşillikler bulunmaktadır.

Minneapolis’te Gece Hayatı 

Minneapolis’te Gece Hayatı 

Minneapolis’te gece hayatı son derece renkli ve dinamiktir. Şehrin bu hareketliliğe sahip olmasında şehirdeki öğrenci nüfusunun fazla olması etkendir. Özellikle cuma ve cumartesi günleri gece kulüpleri, barlar, kafeler ve müzikli mekânlar dolup taşmaktadır. Hafta içi genellikle sakin geçen gece hayatı, hafta sonları her kesimden kitlenin sokaklara aktığı bir zamandır. Minneapolis’te eğlence mekânları genellikle Warehouse District, Uptown, Dinkytown ve Northeast bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Warehouse District, şehirdeki en fazla eğlence mekânının bulunduğu bölgedir.

Minneapolis Festivalleri

Minneapolis Festivalleri

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Minneapolis hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Minneapolis’te Alışveriş

Minneapolis’te Alışveriş

Minneapolis’te alışveriş tutkunları için birden fazla ürün seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında giyim, aksesuar, elektronik eşyalar, sebze ve meyve satın alacağınız ürünler içerisinde yer almaktadır. Minneapolis’te alışveriş yapacağınız en önemli yerler arasında Downtown bölgesi bulunmaktadır. Bunun yanında Uptown Bölgesi’nde yer alan Hennepin Bulvarı ve Lake Caddesi diğer bir alışveriş adresi olarak söylenebilir. Grup şeklinde belli bir tura katılmanız halinde fiyatlar çok daha yüksekten sizlere satılmaya çalışılabilir. Dolayısıyla herhangi bir ürünü satın almadan önce birkaç yere sorarak o ürünü almanızda fayda vardır.

Minneapolis Saat Farkı

Minneapolis ve Türkiye arasında 8 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 16.00 iken Minneapolis’te saat 08.00’dir.
 

Minneapolis Para Birimi

*Kur bilgisi 2018 yılının haziran ayında güncellenmiştir.

Minnesota Resmi Tatiller

19 Ocak: Martin Luther Günü

15 Şubat: Başkan’ın Günü

30 Mayıs: Anma Günü

4 Temmuz: Bağımsızlık Günü

7 Eylül: İşçi Günü

12 Ekim: Kristof Kolomb Günü

11 Kasım: Gaziler Günü

24 Kasım: Şükran Günü

25 Aralık: Noel

Minneapolis Dış Temsilcilikleri

Minneapolis Şikago Büyükelçiliği’nin görev bölgesindedir.

Türkiye Cumhuriyeti Şikago Başkonsolosluğu bilgileri:

T.C. Şikago Büyükelçiliği
Telefon: +1 312 263 0644
E-posta: consulate.chicago@mfa.gov.tr
Adres: 455 N. Cityfront Plaza Dr., (NBC Tower), Suite:2900, Chicago, IL 60611 - USA
İnternet sitesi: http://sikago.bk.mfa.gov.tr/Mission

Uyarı: Türk Başkonsolosluğu’nun sitesindeki resmi tatiller listesinde bulunan bazı tatil günlerinin sadece Türkiye’ye ait olduğu ve o günlerde sadece Başkonsolosluğun kapalı olacağı unutulmamalıdır.

Minnesota İçin Faydalı Bilgiler

İtfaiye: 911
Polis: 911
Ambulans: 911