Minneapolis Hakkında Bilinmesi Gerekenler

city-1117362_960_720.jpg

Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri'nin Orta Batı Bölgesi’nde, Minnesota eyaleti içinde yer alan bir şehirdir. Doğusunda olan ve yan yana bulunduğu St. Paul kenti ile birlikte, Twin Cities (ikiz şehirler) olarak bilinir. 2012 yılında yapılan sayıma göre şehrin nüfusu 393.000 olarak belirlenmiştir. Canlı bir kültürel hayata sahip olan Minneapolis, birçok ünlü sanayi kuruluşunun da merkezi olma özelliğini taşır. Minneapolisnüfusu tarih içinde ağırlıklı olarak İskandinav ve Alman kökenli göçmenleri barındırmış olsa da günümüzde bu tabloya başta Somali ve Vietnam kökenliler dâhil olmak üzere birçok değişik etnik grup eklenmiştir. Dolayısıyla şehir oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir. Şehir aynı zamanda ülkenin öğrenci nüfusu bakımından en büyük okullarından biri olan Minnesota Üniversitesi'nin ana kampüsünün bulunduğu yerdir. Şehirde öğrenci nüfus oldukça yoğun olduğu için şehrin dokusu oldukça renkli ve canlı bir hale gelmiştir.

Tanıtım Videosu:

Devamını Oku

Minneapolis (Minnesota) ile İlgili

Minneapolis Gezilecek Yerler

Keyifli bir Minneapolis gezisi için doğa ve tarihi güzellikler eşliğinde tatil planlayan ziyaretçilere önerimiz Minneapolis’te 3 - 4 gün kalmaları üzerinedir. Bu süre zarfında denizin ve yeşilin keyfini çıkarabilir bunun yanında şehri de rahatlıkla gezebilirsiniz. Sizler için şehirde gezilip görülmesi gereken en önemli yerleri sıraladık.

Minneapolis'te Gezilecek Yerler

Minneapolis, birçok turistin her yıl akın ettiği önemli şehirlerarasında ilk sıralarda yer almaktadır. Doğal yapısı ve eşsiz güzelliği göz dolduran şehirde görmeniz yerlerin arasında Walker Art Gallery, Minnehaha Park, Lake Calhoun, Lake Harriet, Mill City Museum, American Swedish Institute, Weisman Art Museum, Basilica of Saint Merry, Minneapolis Sculpture Garden ve MinneapolisSanat Enstitüsü bölgeleridir.

Yukarıda adını andığımız bu yerlerle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Minneapolis Nerededir?

Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri'nin Orta Batı Bölgesi’nde, Minnesota eyaleti içinde yer alan bir şehirdir.
 

Minneapolis’e Ne Zaman Gidilir?

minneapolis-977042_960_720.jpg

Minneapolis karasal ikliminin görüldüğü bölgelerden birisidir. Tipik bir karasal iklim özelliği olarak şehir, yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve karlı bir iklime sahiptir.

Devamını Oku

Minneapolis’e Nasıl Gidilir?

minneapolis-1499809_960_720.jpg

Türkiye’denMinneapolis’egitmek isteyen ziyaretçiler direkt ve aktarmalı seçenekler ile Minneapolis’e ulaşabilirler. Minneapolis – Saint Paul Uluslararası Havalimanı’na Türkiye’den direkt olarak yaklaşık 16 saatte ulaşabilir ya da aktarmalı olarak Minneapolis –Saint Paul Uluslararası Havaalanı’na uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Minneapolis’te Nerede Kalınır?

dinkytown-2000485_960_720.jpg

Minneapolis, lüks konaklama seçeneklerinin yanı sıra ekonomik seçenekleri de içerisinde barındırır. Minneapolis’in en önemli konaklama seçeneklerini sunan şehir, hem aileler hem öğrenciler hem de bireysel olarak tatil planını yapmak isteyenler için çok fazla konaklama seçeneği ile ziyaretçilere üstün hizmet kalitesi sunmaktadır. Şehirde konaklama yapacak olanlar öncelikle şehir merkezi ve South Minneapolis bölgelerini öncelikli olarak tercih edebilirler. Çünkü bu iki bölge şehirde en fazla otelin yoğunlaştığı bölgedir. Şehirde 50’den fazla konaklama mekânı bulunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan oteller Downtown bölgesine göre daha uygun fiyatlıdır. Şehirde iki, üç, dört, beş yıldızlı otellerin yanı sıra apart ve butik otellerde bulunmaktadır.

Devamını Oku

Minneapolis Şehir İçi Ulaşım

Minneapolis_classic_bus.JPG

Minneapolis, şehir içi ulaşımı en rahat kullanabileceğiniz şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz araçlar arasında otobüs, taksi, tramvay ve bisiklet bulunmaktadır. Şehir oldukça toplu ve bisiklet alanlarının da yaygınlaşması sebebi ile birçok turist bisiklet seçeneğini değerlendirmektedir. Bu şekilde trafikten kurtularak çok kısa sürede birçok yeri keşfetme imkânı yakalayabilirsiniz. Fakat dileyen ziyaretçiler şehri otobüs ile de gezebilir.

Devamını Oku

Minneapolis Mutfağı

burger-500054_960_720.jpg

Minneapolis mutfağı birçok farklı lezzeti bir arada bulabileceğiniz mutfaklardan birisidir. Genelde kırmızı et tüketiminin yaygın olduğu Amerikan mutfağı, her türlü et çeşidinin bir arada bulunduğu ve farklı pişirme teknikleriyle misafirlere sunulduğu enfes bir mutfaktır. Amerikan mutfağının tipik özelliği fast food tarzının oldukça yaygın olmasıdır. Bu durumdan Minneapolis şehri de aynı şekilde geleneği devam ettirmektedir. Hızlı tüketim anlayışının yaygın olduğu Minneapolis mutfağında en çok kullanılan yiyecekler arasında patates kızartması, soğan ve yeşillikler bulunmaktadır.

Devamını Oku

Minneapolis’te Gece Hayatı 

cocktail-3327242_960_720.jpg

Minneapolis’tegece hayatı son derece renkli ve dinamiktir. Şehrin bu hareketliliğe sahip olmasında şehirdeki öğrenci nüfusunun fazla olması etkendir. Özellikle cuma ve cumartesi günleri gece kulüpleri, barlar, kafeler ve müzikli mekânlar dolup taşmaktadır. Hafta içi genellikle sakin geçen gece hayatı, hafta sonları her kesimden kitlenin sokaklara aktığı bir zamandır. Minneapolis’teeğlence mekânları genellikle Warehouse District, Uptown, Dinkytown ve Northeast bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Warehouse District, şehirdeki en fazla eğlence mekânının bulunduğu bölgedir.

Devamını Oku

Minneapolis Festivalleri

Autumn_Daze_-_Ferris_Wheel_against_Sunset.JPG

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Minneapolis hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Devamını Oku

Minneapolis’te Alışveriş

checkout-1654471_960_720.jpg

Minneapolis’tealışveriş tutkunları için birden fazla ürün seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında giyim, aksesuar, elektronik eşyalar, sebze ve meyve satın alacağınız ürünler içerisinde yer almaktadır. Minneapolis’te alışveriş yapacağınız en önemli yerler arasında Downtown bölgesi bulunmaktadır. Bunun yanında Uptown Bölgesi’nde yer alan Hennepin Bulvarı ve Lake Caddesi diğer bir alışveriş adresi olarak söylenebilir. Grup şeklinde belli bir tura katılmanız halinde fiyatlar çok daha yüksekten sizlere satılmaya çalışılabilir. Dolayısıyla herhangi bir ürünü satın almadan önce birkaç yere sorarak o ürünü almanızda fayda vardır.

Devamını Oku

Minneapolis Saat Farkı

Minneapolis ve Türkiye arasında 8 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 16.00 iken Minneapolis’te saat 08.00’dir.
 

Minnesota Resmi Tatiller

19 Ocak: Martin Luther Günü

15 Şubat: Başkan’ın Günü

30 Mayıs: Anma Günü

4 Temmuz: Bağımsızlık Günü

7 Eylül: İşçi Günü

12 Ekim: Kristof Kolomb Günü

11 Kasım: Gaziler Günü

24 Kasım: Şükran Günü

25 Aralık: Noel

Devamını Oku

Minneapolis (Minnesota) Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type A / 100-125V / 15 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca -9.1oC
  • Şub -6.2oC
  • Mar 0.4oC
  • Nis 8.6oC
  • May 15.1oC
  • Haz 20.4oC
  • Tem 23.2oC
  • Agu 21.8oC
  • Eyl 16.7oC
  • Eki 9.4oC
  • Kas 0.9oC
  • Ara -6.8oC

Kısa Kısa

Nüfus: 393.000 / Dil: İngilizce / Para Birimi: Amerikan Doları / İklim: Karasal iklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3-4 Gün