Londra, dünyanın en çok turist alan şehirlerinden biri. Kültür sanattan spora, edebiyattan mimariye her alanda görülmesi gereken onlarca noktaya sahip oaln Londra'da eğlenceye de bolca yer ayrılmış elbette. Devasa büyüklükteki bir dönme dolap olan London Eye; gözlem tekerleği olarak tasarlanmıştır ve dünyanın en büyük üçüncü gözlem tekerleği.

London Eye sizleri özel bir deneyime davet ederken Thames Nehri'yle bütünleşmiş kusursuz bir Londra manzarası sunuyor. İlk bakışta klasik bir dönme dolabı andırsa da insanların bindiği kapsüller daha çok füniküleri anımsatıyor. 

Sabit olan tekerleğin bir tam tur atması 20 dakika sürmektedir. En yüksek noktası ise 135 metredir. Eğer yükseklik korkunuz yoksa bu inanılmaz dönme dolaba binmeli ve olağanüstü Londra manzarası izlemenin keyfini çıkarmalısınız. Thames Nehri kenarındaki London Eye yaz döneminde her gün 10:00 ile 21:00 arası dönüşünü gerçekleştirmekte ve eşsiz bir deneyim yaşamak isteyenleri beklemektedir. Özellikle tepe noktasıan ulaştığınızda gözünüzün önüne serilen manzara nefes kesici. London Eye, "Londra'nın gözü" tanımını sonuna dek hak ediyor. 

2000 yılında ziyarete açılan London Eye'da yolcuları taşıyan 32 yolcu kapsülü bulunmaktadır. 32 sayısı ise Londra'nın 32 ilçesini temsil etmektedir. Her bir kapsül yaklaşık 25 kişilik bir kapasiteye sahiptir ve kapsüllerin içinde dolaşmak serbesttir. 2013 yılında kapsüllerden biri, Kraliçe Elizabeth'in hükümdarlığının 60. yılı şerefine, "Coronation Capsule" ismini almıştır.

Ücret:

  • Yetişkinler için: £14.50
  • Çocuklar içinse: £7.25
  • Web sitesi

++ Ayrıca buraya gelmek için araçtan Westminster istasyonunda inmeniz gerekiyor.