Google+

Arama formu

Gili Adaları’na Ne Zaman Gidilir?

Gili Adaları’na Ne Zaman Gidilir?

Gili Adaları şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Taco Corner, Chika House 2, Gili Bong güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri The Greek House, Gili Pelangi, Gili Loft. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Gili Beach Bum Hotel, Kusuka Bungalow, Aquaddiction gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Gipsy Backpackers, Happy Cocoon Homestay, Gili La Boheme tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Gili Adaları aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Gili Adaları’nda kasım ayı ile nisan ayı arasında yağış yoğunlaşmaktadır. Ancak ağustos ayı ve eylül ayında biraz azalmaktadır. Yağış, sıcaklıklar ve turist yoğunluğu baz alındığında; Gili Adaları’na gitmenin en güzel zamanı ocak-şubat ya da ekim-kasım aylarıdır.

Gili Adaları’nda mayıs-haziran ve ekim aylarında ortalama bir sezon sürmektedir turistik anlamda. Ocak-temmuz-ağustos-eylül-kasım aylarında ise oldukça hareketli bir turizm sürmektedir.


Gili Adaları Turları