Lyon'da Alışveriş

La Part Dieu şehirde akla gelen ilk alışveriş merkezidir ve pazarları da genelde kapalı alanlarda kurulmuştur. Halles de Lyon bölgesi ve iki nehir arasında kalan bölgede Hotel de Ville’den Gare Peracche’a kadar dükkanlarla dolu olan sokaklar, Marche Saint-Antoine Celestins semt pazarı, tarihi Passage De l'Argue alışveriş için bir tercih olabilir. Rue St. Jean sokağında da birçok hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Guignol ve Gnafron temalı bir çok hediyelik eşyalar  vardır, antikalar, yerel el ve ipek eşyaları ile şarap alabileceğiniz diğer hediye alternatiflerindendir.

Şarap için Rue du Boeuf'de bulunan Antic Wine'ı tercih edebilirsiniz. En ucuzdan en pahalıya çeşit çeşit şarabın bulunduğu dükkanda çalışan sommelier bu alanda ödül de kazanmıştır. Antic Wine'da çevredeki Rhone Vadisi de dahil olmak üzere farklı yerlerden şaraplar bulunmaktadır. Vercoquin ise şarap için tercih edebileceğiniz bir başka dükkandır. Aynı zamanda şarap içebileceğiniz barı da bulunmaktadır. Guyot ve Cave Chromatique de popüler şarap dükkanlarındandır. Rue de la République ise kurulduğu 1878 yılından beri şehrin en önemli alışveriş noktalarından birisidir. La Tribu des Gones ise bir Lyon markasıdır ve eski şehirde dükkanı bulunur. Lyon'a özgü giyim ürünleri ve takıları bulunur. Place des Jacobins'de bulunan Fontanel ve eski şehirde bulunan Disagn Cardelli; magnet, Guignol bebekleri, yüzük, ipek ürünler gibi hediyelik eşya satan popüler dükkanlardır.

Şarküteri ürünleri için Charcuterie Sibilla ve Charcuterie Bobosse; çikolata ve diğer tatlılar için Chocolats Voisin, Seve Chocolats ve A La Marquise'i tercih edebilirsiniz. Şehrin meşhur ipek ürünlerinden alabileceğiniz dükkanlar arasında ise Brochier Soieries-La Soierie de Saint-Jean, La Maison des Canuts, Atelier de Soieries, Sophie Guyot sayılabilir.