Bozburun’a Nasıl Gidilir?

Ege’nin dingin tatil kasabası Bozburun’a kara yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul - Bozburun arası 750 kilometre olup özel aracınızla yolculuk ortalama 10 saat sürmektedir. Ankara - Bozburun arası mesafe 840 kilometredir ve kendi arabanızla gelmeyi düşünüyorsanız 11 saatlik bir yolculuk sizleri beklemektedir. İzmir - Bozburun arası mesafe ise 350 kilometredir ve araçla yaklaşık 4 saatte beldeye ulaşabilirsiniz. Marmaris - Bozburun arası 50 kilometre olup yolculuk araba ile 55 dakika sürmektedir. Marmaris’e kara yolu ile ulaşım son derece konforludur. Marmaris’in içine girmeden Datça yolunu takip edip Hisarönü sapağından ayrılarak Bozburun’a ulaşabilirsiniz.

Gözlerinizin mavi ve yeşile doyacağı manzaralar yolculuğunuz boyunca size eşlik edeceği için zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yollar kısmen virajlı olduğu için aracınızı kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Bozburun’a İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere birçok şehir ve ilçeden hareket eden şehirlerarası otobüsler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler sizi Marmaris Otogarı’na bırakıyor. Marmaris Otogarı’ndan Bozburun’a yaz aylarında sık aralıklarla minibüs seferleri düzenleniyor. Sabah 10.30’da başlayan minibüs seferleri akşam 19.30’a kadar Bozburun’a yolcu taşıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler de haftanın yedi günü Marmaris - Bozburun arası ulaşım sağlamaktadır. Sabah 06.40’ta Marmaris’ten başlayan otobüs seferleri akşam 22.15’e kadar devam etmektedir.

Bozburun’a en hızlı ulaşım şekli ise hava yolu iledir. Dalaman Havalimanı Bozburun’a yaklaşık 150 kilometre uzaklıktadır. İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuşların düzenlendiği Dalaman’a uçakla ortalama bir saatte ulaşabilirsiniz. Uçak saatine göre Dalaman Havalimanı’ndan kalkan servislerle Marmaris’e ulaşabilir, buradan minibüse binerek Bozburun’a gelebilirsiniz. Dalaman Havalimanı’ndan araç kiralayabileceğiniz gibi transfer ayarlayarak Bozburun’a daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı