Bursa'ya Nasıl Gidilir?

Pek çok ana yol hattı üzerinde yer alan Bursa’ya hem deniz hem de karayolu ile ulaşım mümkündür. Sefer sayısı çok olmasa da uçak ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Otomobil ile Bursa'ya gitmek için bulunduğunuz şehirden en yakın karayoluna bağlanarak yönlendirmeleri takip edebilirsiniz. İstanbul’dan İzmit yolunu takip ederek YalovaBursa yolundan ilerleyerek Bursa'ya ulaşmak mümkündür. Bu güzergah üzerinde dilerseniz arabalı vapuru kullanabilir, dilerseniz de Osmangazi Köprüsü'nden ücretli geçiş yaparak direkt Bursa sınırlarına giriş yapabilirsiniz.

Ankara’dan gidecek olanlar da aynı şekilde İzmit otobanından ilerleyerek Bursa’ya bağlanabilmektedir. Aynı zamanda Yüksek Hızlı Tren tercih edilirse 4 saat gibi kısa bir sürede Bursa terminaline ulaşmak mümkün. Şehir merkezine giden otobüsler de terminalden kalktığı için buradan kolaylıkla aktarma yapılabilir.

Şehrin 10 kilometre dışında yer alan Bursa otogarı, otobüsle seyahat etmek isteyenlere iyi bir hizmet sunmaktadır. Türkiye'nin neredeyse her ilinden Bursa'ya otobüs seferleri yapılmaktadır. Bursa'ya gitmek için deniz yolu ulaşımı da sıklıkla tercih edilmektedir. Mudanya–Güzelyalı, İstanbul–Yenikapı hattı üzerinden hızlı feribot kullanmak mümkündür. Ayrıca uçak ile gelmeyi tercih edenler Bursa Yenişehir Havalimanı'nı tercih edebilirler. Havalimanı şehrin 40 km dışındadır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı