En Beğenilen Plajlar

1- Seyşeller

Dünyanın en güzel plajlarından biri olan Seyşeller, Hint Okyanusu'ndaki 115'in üzerinde adadan oluşan Afrika'nın doğusunda, Madagaskar'ın ise kuzeydoğusunda yer alır. Seyşeller turkuaz renkli su, ışıl ışıl parlayan kumlar ve yükselen kayaları ile ünlü.

2- Maldivler

Maldivler, Hint Okyanusunda 1.200 adadan oluşan Müslüman bir devlettir. Bu mavi cennet, dünyanın en çok tercih edilen balayı tatil merkezi olma özelliğini taşıyor. Eşsiz kumsalları ve denizi ile sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için Maldivler, dünyanın en güzel bölgesidir. Burada tüm otellerde dalış okulları bulunmaktadır. Dalış yapmaya yeni başlayanlar ve profesyoneller için Maldivler, dünyanın en iyi seçimlerinden biridir. 

Maldivler

3- Bora Bora, Tahiti

Pasifik Kraliçesi olarak anılan Bora Bora Adaları, Fransız Polinezyası olarak çok fazla bilinmese de Tahiti’nin 150 mil kuzeybatısında ve Güney Pasifik adasının 29 kilometre uzaklığındadır. Adanın en yüksek noktası 727 metre yüksekliğindedir. Cenneti anımsatan bu ada pırıl pırıl bir denizi, sıcak kumları ve kızgın güneşiyle eşsiz bir tatil yeridir. Kasım-Mart arası iklimi biraz daha nemli ve yağmurlu olan Bora Bora, Mayıs-Ekim arası daha kuru bir havaya sahiptir.

4- The Hamptons, New York

Günümüzde artık dünya çapında bir tatil beldesi haline gelen Hamptons Plajı, rüzgârlı tepeleri ve bozulmamış kıyılarıyla son derece modern plajlardan biridir. Bozulmamış sahil şeridi, Southampton’dan başlayıp adanın doğusuna doğru uzanarak, en sonundaki Montauk’ta sona erer. Burası aynı zamanda Amerika’nın en pahalı rezidanslarına sahip bölgesi olarak da biliniyor. 

The Hamptons

5- Lanikai Beach, Hawaii

İnsan elinin neredeyse hiç değmediği, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir plajdır. Parlak kumları, beyaz kumsallarının üzerinde yükselen palmiye ağaçları, tropikal bitkileri ve güneş ışığıyla sonlanan doğası, Lanikai’yi Hawaii’nin en güzel manzaralı plajlarından biri haline getiriyor. Mercan kayalıklarıyla korunan kıyısı, derin yeşil suları ve kartpostal mükemmelliğindeki görünümüyle dünyanın en güzel plajlarından biridir.

6- Nantucket Adası, Massachusetts

Nantucket Adası, Massachusetts eyaletindeki Cod Burnu'nun 48 kilometre kuzeyinde, Nantucket Boğazı'nın karşısında yer alan Nantucket kasabasıyla aynı alanı kaplar. Ada, yakınındaki Tuckernuck ve Muskeget adalarıyla birlikte Nantucket ilini oluşturuyor. Yaklaşık 24 km uzunluğundaki adanın en popüler plajları olan Surfside ve Children’s. Madaket plajları, sert dalgaları ve kaçırılmaması gereken günbatımı manzarasıyla adanın en güzel noktalarından biridir. 

Nantucket

7- Fraser Adası, Avustralya

Avustralya'nın doğu sahili açıklarındaki yağmur ormanlarıyla kaplı Fraser Adası, dünyanın en büyük kum adası olarak biliniyor. Ada, Buz Devri'nde deniz seviyesi düşünce birikmiş kumlar sayesinde kuru, dev boyutlarda kumullara sahip olmuş. Deniz seviyesinin yükseldiği zamanlarda ise okyanus akıntıları daha fazla kum getirmiş ve Buz Devri sonrası kuşların ve rüzgârın taşıdığı tohum ve sporlardan bu kumlar üzerinde bitkiler yeşermeye başlamış. 

8- St. Barts Adası

Karayip Denizi’ndeki pek çok adadan biri olan St Barts Adası, sessiz ve huzurlu oluşuyla dikkat çekiyor. Gözlerden uzak plajları, Fransız mutfakları, harika otellerinin yanı sıra bu tropikal oyun bahçesi, yüksek sosyetesiyle de popüler. 13 kilometre uzunluğundaki ada, 20 plaj ve küçük koylarla çevrilmiş, berrak suyu ve beyaz kumsallarıyla dünyanın en güzel doğa harikalarından.

9- Langkawi, Malezya

Malezya'nın Tayland sınırında bulunan Langkawi Adası, sakinlik arayanlar için tam bir cennet. Eğer aradığınız şey tenha beyaz kumsallar, temiz su ve yemyeşil ormanlarsa, bunların hepsi Langkawi’de mevcut. Pulau Langkawi’de bulunan Datai sahili adeta, Andaman Denizi’ndeki kutsal bir mabet. 

Langkawi

10- Kauna'oa Koyu, Hawaii

Hawaii’de, Aloha State’s Büyük Adası üzerinde Kohala kıyılarında bulunan Kauna'oa Plajı, 400 metre uzunluğunda, yeni ay şeklinde bir görünüme sahip. Bembeyaz kumsalı, palmiye ağaçları, berrak ve masmavi denizi ile bu plaj gelenleri hayrete düşürecek kadar büyüleyici. Plajda güneşlenme, yüzme, şnorkelle dalma ve boogie dansı en büyük eğlencelerden. Ancak yüzerken dikkatli olmak gerekiyor. Zira halk plajında cankurtaran bulunmuyor.