İstanbul'a Yakın: Prens Adaları Plajları

İstanbul’da tatil deyince aklan ilk rotanın Prens Adaları olduğunu bilmeyen yoktur. Kısa bir vapur veya motor yolculuğu ile keyifli bir gün geçirebileceğiniz birçok ada sizi bekliyor. Fayton turları, dondurma keyfi, sokakları gezmek ve bisiklet sürmek adanın vazgeçilmezleriyken bilinmeyen ve son yıllarda hızla artış gösteren birçok plaj hafta sonu kaçamakları için tercih ediliyor. Biz de sizin için gidebileceğiniz birkaç plajı derledik. İyi tatiller!

Naki Bey Plajı, Büyükada

Her yıl haziran ayının birinde ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Naki Bey Plajı hem günübirlik gelenlerin hem de ada halkının sıklıkla tercih ettiği plajlardan birisi. Konaklama imkânı sunan plajından hafta sonu ve hafta içi değişen belli ücretler karşılığında yararlanabiliyor. Şemsiye, şezlong, cankurtaran, yeme-içme gibi olanakların bulunduğu plajın kalite sınıflandırması A seviyesinde. Plaja, adadan kalkan ücretsiz motorlarla, yürüme yoluyla veya faytonla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aya Nikola Halk Plajı, Büyükada
 
Büyükada’nın sevilen bir diğer plajı ise Aya Nikola Halk PlajıSığ ve dalgasız denizi ile huzurlu bir gün sunan plaj hafta içi ve hafta sonu farklılık gösteren ücretler ile kullanıma açık. 1 Haziran ve 15 Eylül arasında hizmet veren Aya Nikola Halk Plajı'nın kumlu sahilinin, temiz suyunun ve manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Yörükali Plajı, Büyükada

15 Haziran ve 15 Eylül arasında açık olan Yörükali Plajı, Büyükada’nın en keyifli sahillerinden bir diğeri. Hem konaklama imkânı hem de yüzme imkanı sunan plaja giriş belirli ücretler karşılığında sağlanıyor. Deniz keyfinizi sürerken yeme-içme, şezlong, su sporları, park ve cankurtaran hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Elio Sedef Beach Club, Sedef Adası

Sedef Adası son yıllarda ev sahipliği yaptığı plajları ile akına uğramaya başladı. Hafta içi ve hafta sonu 50 TL (2017 yılında güncellenmiştir) karşılığında hizmet veren plaj adanın şık mekanlarından biri. Yaz sezonunda her gün en az 300 kişiyi ağırlayan Elio Sedef Beach Club hem deniz kenarında hem içeride hem de ormanlık alanda şezlong imkânı bulunduruyor. Yaz sezonu boyunca Elio Sedef’e ait tekneler tarafından gerçekleştirilen ulaşım hizmetine ait bilgiler aşağıda yer almaktadır:

GİDİŞ- Gündüz:
Kartal İdo - Elio
11:00
Büyükada Belediye İskelesi
11:30

DÖNÜŞ- Akşam:
Elio – Büyükada, Kartal
18:30

DÖNÜŞ- Gece:
Elio – Büyükada, Kartal
23:30 (Cuma, Cumartesi 24.00)

Club Ada Sedef, Sedef Adası

Sakin ve huzur dolu Sedef Adası’nın bir diğer plajıysa Club Ada Sedef… Belli bir ücret karşılığında servis veren Club Ada Sedef, sabah samimi ve eğlenceli atmosferiyle güzel bir deniz keyfi sunuyor; akşamsa gece eğlenebileceğiniz eğlenceli bir ortama dönüşüyor.

Kumluk Plajı, Kınalıada

24 senedir ziyaretçilerine hizmet veren Kumluk Plajı bir aile tesisi. “Damsız girilmez” mottosuna sahip olan plaj belli ücretler karşılığında ailelere hizmet veriyor. 20 Mayıs-15 Eylül tarihleri arasında açık olan plajda doktor, cankurtaran gibi ihtiyaçların yanı sıra ulaşım tekneleri, şezlong, yeme-içme gibi ihtiyaçlar için opsiyonlar bulunuyor.

Ülker Restaurant Plajı, Kınalıada

Sığ denizi, çakıllı kumsalı, huzurlu manzarası ile sıklıkla ziyaret edilen Ülker Restaurant Plajı haziran ve eylül ayları arasında açık oluyor. Denizinin temizliği ile ön plana çıkan plaj için akvaryum gibi demek doğru olacaktır. Giriş ücretinin olmamasının yanı sıra şezlong ve şemsiyenizi buradan kiralayabilir ya da yanınızda getirebilirsiniz.

Ayazma Plajı, Kınalıada

Bisiklet, motor veya yaya yoluyla ulaşım sağlayabileceğiniz Ayazma Plajı, geniş kumsal alanı, az ziyaretçisi olmasının verdiği dinginlik ve kalabalıktan uzaklaşmış ortamı ile keşfedilmesi gereken bir plaj. Plajda yer alan beachleri tercih ederek havuzlarından ve servislerinden yararlanabileceğiniz gibi deniz kenarını da tercih edebilirsiniz.

Green Beach Club, Heybeliada

Yeşillikler arasına kurulmuş bir cennet olan Green Beach Club, yeşil, mavi ve kahverengiyi bir araya getiriyor. Kumda yürüyüş yaptıktan sonra ağaçların gölgesinde uzanabileceğiniz, denizinde serinleyebileceğiniz bu kumsal birçok su sporunu denemeniz için de harika fırsatlar sunuyor. Belli bir ücret karşılığında girdiğiniz plajın su sporları aktivitelerinin birçoğundan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz.

Burgazada Su Sporları Kulübü Plajı, Burgazada

Burgazada’ya indikten sonra birkaç dakika yürürseniz karşınıza çıkacak olan bu kulüp adanın en eğlenceli ve en dolu mekânı. Büyük bir havuz imkânı sunan kulübün denizini de oldukça seveceksiniz. Kumluk alanı bulunmasa da keyifli bir gün geçirebileceğiniz plajda gerçekleştirilen aktivitelere katılabilir, yeme-içme olanaklarını kullanabilir, basketbol ve futbol sahalarında vakit geçirebilir ve happyhourda oldukça eğlenebilirsiniz.