Brisbane’de Alışveriş

wintergarden_facade_20160216_wide.ashx

Brisbane çok çeşitli bir alışveriş sahnesine sahiptir. Burada farklı kitlelere hitap eden birçok alışveriş bölgesi bulacaksınız. Brisbane merkezî iş bölgesindeki Queen Street Mall bunlardan biridir. Kentte alışverişin kalbi burada atıyor diyebiliriz. Son birkaç yılda oldukça büyük bir gelişim yakalayan bu bölgede keşfedilmeyi bekleyen butik mağazaların yanı sıra dünyaca ünlü markaların dükkânlarını da bulabilirsiniz. Alışverişinizi bitirdikten sonra her şeyin bir çatı altında toplandığı Myer Center’da akşam sinemasına gidebilirsiniz.

Fortitude Valley’deki James Street popüler alışveriş noktalarından bir diğeridir. Yüksek moda ve yaşam tarzı markalarının toplandığı bu bölge en iyi kafe ve restoranların bir araya geldiği yer olarak da bilinir. Alışverişin sonrasında Cantinho’da bir kahve molası verebilir, Harveys Bar and Bistro’da bir şeyler atıştırabilirsiniz. Fortitude’daki diğer alışveriş bölgesi Winn Lane’dir. İster kitap, ister mücevher, ister terzi ürünleri arayın burada aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz. Yine aynı bölgedeki Emporium isimli alışveriş bölgesi kendine ait küçük bir dünyayı temsil eden lüks bir alandır. Birinci sınıf mağaza ve restoranlarla dolu olan Emporium’da Avrupalı tasarımcıların ürünlerini, göz alıcı mücevherleri, el yapımı deri ürünleri ve hediyelik ev eşyalarını alabileceğiniz çeşitli mağazalar bulunuyor. Burada lezzetli Fransız yemeklerini satın alabileceğiniz Belle Epoque Patisserie’yi de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kentten biraz uzaklaşıp Paddington’a giderseniz kalabalık Latrobe Terrace’ın sokaklarını dolduran bir mağaza hazinesi ile karşılaşacaksınız. Latrobe Terrace’ta kostümler, antik Avustralya çömlekleri, Retro giyim ve aksesuarları satın alabilirsiniz. Brisbane’in doğusunda yer alan Bulimba’nın tam kalbinde yer alan Oxford Street bir diğer ünlü alışveriş bölgesidir. Hafta sonu kaçamakları için gayet ideal bir bölge olan burada, mağazalar, kafeler ve piknik yapabileceğiniz bir park alanı bulunuyor. Eşsiz hediye fikirlerine sahip moda dükkânlarının yanı sıra lezzetli kahve ve meyveler alabileceğiniz çeşitli mağazalar da bulabilirsiniz.