Olimpos’ta Alışveriş

23_73.jpg

Olimpos’tan dönerken hem kendiniz hem de sevdikleriniz için alacağınız ürünler yörenin doğal ürünleri olacaktır. Yöre halkının kışın evlerinde hazırladığı salça, erişte ve konserveleri birçok yerde bulabilir ve onlara destek olmak için satın alabilirsiniz. Bal ve reçel Olimpos’tan satın alabileceğiniz doğal ürünler arasındadır. Lezzetiyle sabah kahvaltılarınıza tat katacak bal ve çeşit çeşit ev reçelleri Olimpos anılarınızı tazelemenize de yardımcı olacaktır.

Olimpos’ta çok sayıda market bulunmaktadır. Her türlü yeme içme ihtiyacınızı marketlerden karşılayabileceğiniz gibi magnet ve süs eşyalarını da bu marketlerde bulabilir, sevdikleriniz için hediye olarak alabilirsiniz. Olimpos’a oldukça yakın olan Kumluca’da cuma günleri kurulan Kumluca pazarına uğrayarak dalından toplanmış sebze ve meyvelerin tadına bakabilir, yanınızda götürebilirsiniz. Civar köylerden gelerek ürünlerini satan köylülerin peynir, zeytin, zeytinyağı ve köy ekmeği başta olmak üzere birbirinden lezzetli ürünlerine göz atmayı sakın unutmayın. Kumluca pazarı sadece gıda değil tekstil yönünden de oldukça zengin. Tişört, etek, pantolon, mayo, terlik gibi yazın ihtiyacınız olabilecek her şeyi Kumluca pazarında 10 TL’den başlayan fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Daha fazla alışveriş seçeneği için Kemer’e uğrayarak merkezde yer alan çarşı ve dükkânları gezebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kemer Çarşısı’nda ayakkabı, çanta, kıyafet, gözlük, deri eşyalar satılmakla birlikte hediyelik eşya dükkânlarında da eviniz için süs eşyaları bulabilir, arkadaşlarınıza hediye alabilirsiniz. Her pazartesi Kemer’de kurulan semt pazarına uğrayarak sebze ve meyvenin en tazesini alabilir, hem gözünüzü hem de midenizi doyurabilirsiniz.