Google+

Arama formu

AVRUPA VE BATI AFRİKA’DA DÖRT AY, ÜSTELİK BİR KURUŞ HARCAMADAN

Bu yazı Gezimanya üyesi Oğuz Otay tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Dünyayı adım adım dolaşmak, fotoğraflamak ve sosyal medyada paylaşmak ister misiniz? Öyle bir hafta, 10 gün filan da değil. Tam tamına 4 ay, yanlış duymadınız tam tamına 4 ay ve cebinizden para harcamadan.

İnanılır gibi olmadığını biliyorum ama gerçek. 6 kıtada, 60’dan fazla ülkede farklı zorluklarda bisiklet rotalarında 2 haftadan 5 aya kadar turlar düzenleyen TDA Global Cycling size ilginç bir stajyerlik öneriyor. Şirket Avrupa ve Afrika'daki iki turunu görüntülemek ve belgelemek üzere dört aylık bir süre için kendilerine katılacak ve tüm masrafları firmaca karşılanacak bir stajyer arıyor. Şirket tüm uçuşları, vizeleri, seyahat sigortasını, aşı ücretlerini, yemek ve konaklama masraflarını karşılamakla kalmayacak ihtiyacınız olan ilave ekipmanlardan biri olan Go Pro, drone ve akıllı telefon da firmaca temin edilecek. Ayrıca da 1.000 USD cep harçlığı da kendisine verilecek.

AVRUPA VE BATI AFRİKA’DA DÖRT AY, ÜSTELİK BİR KURUŞ HARCAMADAN

Stajyerden beklenen tek şey seyahat boyunca ekiple yolculuk yapması ve yol boyunca geçtikleri yerlerin, tanıştıkları kişilerin görüntülerini çekerek sosyal medya için kısa filimler oluşturması. Yolculuk İspanya’nın Barselona şehrinden 1 eylülde başlayacak. Lizbon üzerinden uçakla Kazablanka’ya uçulacak ve sonrada seyahatin ikinci bölümü olan Batı Afrika turu, Gana Cape Coast'da tamamlanacak. Stajyer bu yolculuk sırasında kaydettiği görüntüleri yolculuk boyunca tamamen yaratıcılığı çerçevesinde istediği gibi ve istediği zamanda kurgulayabilecek. Şirketin kurucusu ve eski film yapımcısı Henry Gold da stajyere profesyonel destek sağlayacak.

Başvuru sahiplerinin yolculuk için beraberinde bir çadır ve kamp ekipmanı, bisiklet, DSLR fotoğraf makinesi ve bir dizüstü bilgisayarı getirmesi beklenmekte. Adayların en az 18 yaşında olması, bol bol sayfası olan geçerli bir pasaporta sahip olması, video film yapımında bir miktar tecrübeli olması ve İngilizce ile Fransızca bilmesi aranan şartlardan.

AVRUPA VE BATI AFRİKA’DA DÖRT AY, ÜSTELİK BİR KURUŞ HARCAMADAN-1

Başvurular 1 haziran tarihinde başlayacak olup adayların neden stajyer olmayı düşündüklerini anlatan kısa bir video filmi ile direk olarak firmaya başvurmaları gerekiyor. Talihli kişi 1 temmuz tarihinde belli olacak olup seyahat 1 Eylül 2018 - 31 Aralık 2018 döneminde gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi için:

https://tdaglobalcycling.com/wp-content/uploads/2018/02/BestVideoInternshipPDF-1.pdf
 
Başvuru için:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdDWQWi6GNczqagbS7yhWkBFaENvmpMOGqHph-qKRPQk3wrig/viewform
 


Oğuz Otay kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

Oğuz Otay

Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Diyarbakır havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı.   Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana...