kid-rock-89811__340.jpg

Virginia sahilleri her yıl oldukça fazla festival ve eğlenceye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar kendi aralarında müzik, sanat, yemek, film olarak başlıklara ayrılabilir. Yılın özellikle yaz döneminde çoğalan festivaller, özellikle turistlerin ziyaret zamanını belirlemeleri açısından önemli etkinliklerdir.

Amerika Müzik Festivali, eyaletin sahillerinde yapılır ve her yıl eylül ayında düzenlenir. Farklı müzik gruplarının ağırlandığı bu festivalde birçok farklı müzik tarzı temsil edilir. Bol bol müzik dinlemek, eğlenmek, yiyecek ve el sanatları stantları arasında dolaşmak isteyenler bu festivali kaçırmamalıdır.

Richmond Caz Festivali, caz müziği aşıkları için ağustosta düzenlenen bir festivaldir. Eğer ağustosta bu eyaletteyseniz, bu festivali asla es geçmemelisiniz.

Virginia El Yapımı Bira Festivali yine ağustosta düzenlenen, eyaletin bütün bira üreticilerinin bir araya gelip ürünlerini tanıttığı bir festivaldir. Bira tadımı yapmak ve atıştırmaları denemek için en iyi yer burasıdır.

Şarap Festivali ise, her yıl ağustos ayında bu sefer şarap üreticilerinin ürünlerini tanıtmak için düzenledikleri bir festivaldir. Hem envai çeşit şarap tatmak hem de güzelce eğlenmek isterseniz değerlendirebilirsiniz.

Sıcak Hava Balonu Festivali, çok çok eğlenceli görüntülere sahne olan bir festivaldir. Ağustos ayı içinde düzenlenen bu festival, oldukça fazla turistin ilgisini çekmektedir.

Warren Sokak Festivali ve Uluslararası Ejderha Bot Festivali, ağustos ayı içinde düzenlenen diğer festivallerdir.

Deniz ürünleri sevenler ve bu ürünlerin Virginia mutfağına nasıl yansıdığını görmek isteyenler için Bay Seafood Festivali oldukça yerinde bir tercih olacaktır. Festival eylül ayında düzenlenmektedir. Aynı ay boyunca Virginia Highlands Festival ve Wild Blue River Festival gibi farklı etkinliklerle de karşılaşmak mümkündür.

Temmuz ayı festivalleri içinde düzenlenen The Horse and Hound Wine Festival ise şarapseverler için, Ulusal Kovboy Günü de yerel değerlerin meraklıları için iyi bir tercih olabilir.

1963 yılından beri düzenlenen ve eyaletin en uzun festivali olma özelliği taşıyan Shenandoah Valley Music Festival ise temmuz, ağustos ve eylül ayları süresince Virginia’nın Orkney Springs’teki tenha bir kasabasında gerçekleşmektedir.