Google+

Arama formu

Macau Gezilecek Yerler

Macau Gezilecek Yerler
mandarinoriental.com

Dört yüzyıl boyunca Portekiz sömürgesi olan Macau; Portekiz ve Çin kültürünü birlikte harmanlayan, büyüleyici atmosfere sahip bir şehirdir. Portekiz koloni döneminde inşa edilmiş etkileyici yapıları, kültür ve sanat merkezleri, egzotik Asya kültürünün yanı sıra ışıltılı kumarhaneleri, otelleri, alışveriş merkezleriyle Macau; ziyaretçilerine çok yönlü bir deneyim sunar.

Historic Center of Macao (Tarihi Eski Şehir)

Macau şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri The Ritz-Carlton, Macau, Four Seasons Hotel Macao, Cotai Strip, Wynn Palace. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Presidente Macau, Casa Real Hotel, StarWorld Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hou Kong Hotel, Ole London Hotel, Macau Masters Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Macau aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Macau Gezilecek Yerler-1
blogspot.com

Macau Yarımadasında yer alan Tarihi Eski Şehir bölümü, 2005 yılında bütünüyle UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Macau Yarımadasının neredeyse yarısını kaplayan Tarihi Eski Şehir bölgesi içerisinde; Aziz Lawrence, Aziz Joseph Aziz Augustine, Aziz Dominic, Aziz Anthony kiliseleri, Aziz Paulo Kilisesi kalıntıları, Kutsal Merhamet Evi, Na Tcha Tapınağı, Protestan Mezarlığı, Sam Kai Vui Kun Tapınağı ve A-Ma Tapınağı gibi şehrin en köklü ve görülmeye değer mekanları yer alır. Portekiz koloni döneminden miras kalan bu bölge, dolambaçlı dar sokakları, Arnavut kaldırımlı yolları ve açık hava pazarlarıyla etkileyici bir Portekiz atmosferi sunmaktadır.

 • Adres: Centro Histórico de Macau, Macau

Taipa Adası

Macau Gezilecek Yerler-2
wikimedia.org

Macau sınırlarına dahil olan iki adadan küçük olanı Taipa, Macau Yarımadasının yaklaşık 2.5 kilometre açığında konumlanır. Şehrin karmaşından uzak kalmak isteyenler için mükemmel bir konum olan Taipa, Portekiz koloni dönemi mimarisine ait pek çok tarihi yapıyla doludur. Yarımadaya köprülerle bağlı Taipa Adası’na ulaşmak için toplu taşıma araçlarını yada hemen her otelin sunduğu her saat başı kalkan ücretsiz shuttle servislerini kullanabilirsiniz.

 • Adres: Taipa, Macau

Coloane Adası

Macau Gezilecek Yerler-3
wikimedia.org

Macau sınırlarına dahil olan iki adadan büyük olanı da Coloane Adasıdır. Coloane; Macau’ya adını veren, balıkçıların koruyucu tanrısı A-Ma’ın dev heykeline ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Adanın 170 metre yüksekliğindeki en yüksek tepesi üzerinde kurulu heykel göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Tıpkı Taipa Adası gibi şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin favori noktası olan Coloane Adası’nda görülmeye değer diğer yerler ise; A-Ma Kültür Köyü, Seac Pai Parkı ve Hác Sá Plajıdır.

 • Adres: Coloane, Macau

Cotai Strip

Macau Gezilecek Yerler-4
hotelmanagement.com.au

Coloane ve Taipa adalarının baş harfleri alınarak oluşturulmuş Cotai Strip bölgesi, bu adaların arasında kalan bölgede kurulmuştur. Las Vegas’ın ünlü Strip Caddesi model alınarak oluşturulan Cotai Strip; Las Vegas Sands isimli bir Amerikan şirketi tarafından finanse edilir ve Güneydoğu Asya’nın en popüler eğlence merkezidir. Cotai Strip içerisinde; her yıl dünyaca ünlü yüksek bütçeli organizasyonlara ev sahipliği yapan Cotai Expo, lüks otel zincirleri, casinolar, alışveriş ve eğlence merkezleri yer alır.

 • Adres: Cotai Strip, Macau

Kun Iam Heykeli

Macau Gezilecek Yerler-5
ourglobaltrek.com

Merhamet tanrıçası Kun Iam’ın heykeli, Macau Limanında yer alır. Kıyıdan 60 metre uzunluğundaki köprü ile ulaşılabilen heykel, küçük bir yapay adacık üzerinde konumlanır. 20 metre yüksekliğinde 50 ton ağırlığındaki bronz heykel, Macau yerlileri için kutsal bir önem arz etmektedir.

Macau Tower (Macau Kulesi)

Macau Gezilecek Yerler-6
aleshadrew.com

Macau Yarımadası’nın güney bölümünde bulunan 338 metre yüksekliğindeki Macau Tower; ünlü iş adamı Stanley Ho’un Auckland şehrindeki Sky Tower’ın (Gökyüzü Kulesi) bir benzerine Macau’da yaptırmak istemesi sonucu 19 Aralık 2001 tarihinde inşa edilmiştir. Macau’nun panoramik manzarasının en güzel şekilde izlenebildiği kule, turizm ve eğlencenin yanı sıra yayıncılık ve telekomünikasyon amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Macau’nun en göz alıcı modern yapılarından biri olarak kabul edilen kule, 2006’da AJ Hackett’in gerçekleştirdiği dünyanın en yüksek bungee jumping atlayışına sahne olmuştur.

 • Adres: Macau Peninsula
 • Telefon: +853 2893 3339
 • Ziyaret saatleri: Pazartesi – Cuma: 10.00 – 21.00 / Cumartesi – Pazar:  09.00 – 21.00
 • Web sitesi için tıklayınız.

Macao Science Center (Macau Bilim Merkezi)

Macau Gezilecek Yerler-7
wikimedia.org

Macau Bilim Merkezi, fütüristik mimarisi ve ilgi çekici aktiviteleri ile bilim meraklılarının bir numaralı adresidir. Merkez; Sergi Merkezi, Gökyüzü Gözlemevi ve Fuar Alanı’ndan oluşur. Sergi Merkezi içerisinde yaklaşık 500 farklı interaktif bilim sergisi aynı anda gerçekleştirilir. Son teknoloji ile donatılmış Gökyüzü Gözlemevi, ziyaretçilerini uzayın derinliklerinde büyüleyici bir yolculuğa çıkarır. 700 metrekarelik Fuar Alanı ise, Macau’nun en prestijli fuarlarına ev sahipliği yapmaktadır.

 • Adres: Avenida Dr. Sun Yat-sen, Makao
 • Telefon: +853 2888 0822
 • Website: www.msc.org.mo