Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı

Pazar günlerinin hiç şüphesiz en güzel yanı sevdiklerimiz ile yapılan pazar kahvaltısı. Bir pazar günü bir değişiklik yapıp pazar kahvaltınızı dışarıda yapmak isterseniz İstanbul'da yer alan Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı aklınıza gelecek ilk muhtemel adres olmalı çünkü burada pek çok mekânda pek çok farklı seçenek bulmak mümkün.

turkish-breakfast-2290520_1280.jpg

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Hakkında Bilgi

Kahvaltı yapmak isteyenlerin uzun kuyruklar oluşturduğu Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı oldukça popüler. Hatta sokağa girince uzun kuyruklar arasında kaybolup yer yön duygunuzu bile kaybedebilirsiniz. Özellikle bir pazar günü bu sokakta kahvaltı etmek isterseniz sokakta yer alan mekânların tamamının tıka basa dolu olduğunu ve her bir mekânın önünde masa sırası bekleyen müstakbel müşterilerin oluşturduğu uzun kuyrukları göreceksiniz. Bu bekleyiş pek de tatlı olmayabilir, kahvaltınıza hayal ettiğinizden birkaç saat geç başlayabilirsiniz.
Daha sakin bir mekân bulmak için sokağın içerisine girip teker teker mekânları yoklayabilirsiniz. Sokakta yaklaşık 30-35 tane kahvaltıcı bulunuyor. Zaten sokak da adını bu kahvaltıcılardan alıyor. Sokağa giriş yapılan dar, Arnavut kaldırımlı taşlar ve mis gibi kokular sizi eski zamanlara götürüyor.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Fiyatları

Kahvaltı tabakları genelde aynı içeriğe sahip: Peynir, zeytin, reçel, tereyağı, kaymak, bal, haşlanmış yumurta, domates, salata, fındık veya fıstık esmesi bulunuyor. Bazı mekânlarda ufak tefek değişiklikler elbette mevcut. Kahvaltı Tabağı fiyatları ise 20 – 25 TL arasında değişiyor.
Sadece kahvaltı tabağı tercih edeceksiniz diye bir zorunluluk da yok tabii ki. İsteğe bağlı olarak omlet (karışık, sucuklu, kaşarlı, peynirli vb.) menemen (pastırmalı, kavurmalı, sucuklu vb.), tost (kaşarlı, sucuklu, kaşarlı, kavurmalı vb), gözleme (patatesli, kaşarlı, peynirli vb) ve pişi tabağı gibi farklı tatları da deneyebilirsiniz. Seçeceğiniz malzemelere göre bu seçeneklerin fiyatları da 20 – 30 lira arasında değişmekte.

Kahvaltıcılar Sokağı Nasıl Gidilir

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nın tam adresi Ihlamurdere Caddesi, Çelebi Oğlu Sokak, Beşiktaş olarak geçiyor.
Toplu taşıma veya dolmuş ile Beşiktaş Meydanı’na geldikten sonra burası yürüme mesafesinde kalıyor. Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı yol tarifi bulunduğunuz konuma göre değişiklik göstermekle beraber
Beşiktaş Deniz Müzesi’nin tam karşısında bulunan Ihlamurdere Caddesi’nden gidiyorsanız, caddeye girdikten sonra 5 dakikalık yürüyüş sonunda Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nın üstünde Çelebi Oğlu Sokak solunuzda kalacak.
Araçla gidenler ise gidecekleri güzergâhlara göre Karaköy – Kabataş sahil yolunu, Zincirlikuyu – Beşiktaş yolunu ya da Ortaköy – Beşiktaş sahil yollarını kullanarak Beşiktaş meydanına gelebilirler. Burada yine Ihlamurdere Caddesi’nden içeri girerek araçlarını park etmek için Büyük Beşiktaş Çarşısı otoparkına giriş yapmalılar.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Pişi

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı denince akla ilk gelen yerlerden biri Pişi Breakfast & Burger oluyor. İsminden de anlaşılacağı üzere mekânın menüsünde en çok öne çıkan ve tercih edilen lezzet pişi oluyor. Peynirli, kıymalı ya da sucuklu gibi çeşitleri bulunan pişinin en çok sevileni ise çikolatalı olanı. Mekânın menüsünde bunlar dışında acukalı ve kavurmalı omlet gibi seçenekler de mevcut. Dilerseniz içerisinde bol çeşit bulunan kahvaltı menülerini de tercih edebilirsiniz.
Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak, No.14 – 16B, Beşiktaş, İstanbul

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’ndaki Kahvaltıcılar

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’ndaki bazı kahvaltıcılar diğerlerinden birazcık daha meşhur. Bunların başında da sokakta ilk açılan kahvaltıcı olma unvanını elinde bulunduran Pişi geliyor. Hatta Pişi’nin bu sokakta açılmasından ve son derece başarılı olmasından sonra diğer girişimcilerin de gelip aynı sokakta kahvaltıcı açmasıyla bu sokağın bir kahvaltıcılar sokağı haline geldiğini söylemek hiç de yanlış olmaz.
Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı, Pişi kadar meşhur bir mekâna daha sahip, Cafe Faruk. Ziyaretçi yorumlarına bakılırsa müşteri memnuniyeti açısından diğer mekânlarla arasında açık ara bir fark olduğu gözlemlenen Cafe Faruk, Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağında hizmet kalitesi ile öne çıkıyor.
Bu iki mekânın dışında Beşiktaş kahvaltıcılar sokağında yer alan diğer popüler kafelerin arasında Eleven BrothersLimos CafeCafe Carmenta ve Bi Kahvaltı var Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı kaça kadar açık derseniz bu soruya cevap vermek bir hayli zor çünkü her mekânın kendi saat politikası var. Ancak hafta sonunun akşam saatlerine kadar kahvaltı servisi alma şansınız Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda mevcut.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Civarındaki Mekânlar

Beşiktaş merkezde yer alan kahvaltıcıların tamamı Çelebi Oğlu Sokak olarak da bilinen Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağında değil tabii ki. Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağının sonundan sağa sola kıvrılarak devam eden hat üzerinde pek çok kahvaltıcı mevcut. Sinanpaşa Pasajı tarafında da, Şair Veysi Sokak, Alabeyi Sokak, Köşeli Sokak ve Eski Bahçe Sokak üzerinde de pek çok kahvaltı salonu mevcut.