Google+

Arama formu

Arjantin Kültürü

Arjantin Kültürü

Arjantin insanları oldukça sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olarak bilinmektedir. Tanıştıktan birkaç dakika sonra özel hayatınız hakkında sorular sormaya başlayabilirler ve aynı şekilde sizden de sorular beklerler. Eğer bir Arjantinli doğrudan size bir şeyler söylerse buna alınmamak gerekmektedir çünkü bu halk arasında çok olağandır ve bazen yabancılar bundan oldukça rahatsız olabilmektedir.

Arjantinliler çok duygusal ve aşırılıkları olan insanlardır, herkese hem iyi hem de kötü şeyler söyleyebilirler. Bu sahip oldukları mizah anlayışından dolayı kaynaklanmaktadır. Kendilerinin her yönleriyle dalga geçtikleri gibi bazen sizinle de alay edebilirler. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey alınmak yerine eğlenmek ve başka bir espriyle karşılık vermek olacaktır.

Biriyle tanıştıklarında yanaktan öpüşmekten garip karşılanmamaktadır. El sıkışmak yerine, öpüşmeyi tercih etmektedirler. İki erkeğin yanaktan öpüşmesi çok yaygın değilken, kadınların bu eylemi gerçekleştiriyor oluşları daha yaygındır. Ancak bu cinsel ayrımdan dolayı gelişmiş bir kural değildir.

Arjantinlilerin son derece bağlı futbol taraftarları olmasından dolayı rakip futbol takımlarının formalarını veya renklerini hatırlatan kıyafetleri giymekten kaçınmakta fayda bulunmaktadır.

Genellikle dakikliğe karşı rahat bir tutumları vardır. 9 da olan bir randevuya tam saatinde gitmek normal karşılanırken, bir saate kadarda olağan karşılanmaktadır. Bu iş randevularında ve ulaşım ağında geçerli değilken diğer her alanda yemek, konser, festival gibi alanlarda geçerlidir.

Falkland Adaları (Las Malvinas Adaları) durumu, 1982 savaşı da dâhil olmak üzere konuşmaktan kaçınmak akıllıca olacaktır. Bu nedenlerden dolayı İngilizce yazan veya İngiliz sembolleri bulunan kıyafetleri giymekten kaçının. İngilizce ve İngiliz bayrakları yanı sıra İngiliz Milli Futbol üstleri kesinlikle giyilmemelidir.

2010 yılından beri eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk Latin Amerika ülkesi ve dünyadaki onuncu ülkedir.

Merkezi bölgelerde her 3 blok başına çok kapsamlı bir polis varlığı, bir memur, mağaza güvenliği ve yardımcı devriyeler bulunmaktadır. Buenos Aires gibi büyük şehirlerde ki bazı mahalleler tehlikeli olabilmektedir. Hırsızlıklar genel olarak şiddet içermemektedir. Orijinal pasaport yerine fotokopisini taşımakta fayda vardır.

Arjantin'in oldukça canlı bir gece hayatı bulunmaktadır. Şehir rengârenk, eğlenceli, her türlü yaratıcılığa sahiptir.


Arjantin Turları