Houston Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1837 yılında kurulan Houston şehri, Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yer alır. Eyaletin doğusunda bulunan kentin 2 milyonu aşkın nüfusu vardır. Houston büyük metropol bölgesinin nüfusu ise 5 milyon kadardır. Teksas eyaletinin en büyük şehri olan Houston, ABD’nin ise en büyük dördüncü şehridir. Galveston Koyu’nda bulunan Houston, Teksas Körfezi kıyısındadır. Şehrin içinden geçen nehirden dolayı “nehir şehri” anlamına gelen “Bayou City” olarak da bilinir. Kentin orijinal takma adı ise NASA’ya ait bir uzay merkezine ev sahipliği yapmasından dolayı “Space City”dir. Houston Limanı dünyanın en işlek on limanından biridir. Enerji ve havacılık sektöründeki etkinlikleriyle bilinen bir kenttir. Houston, 1836 yılında New Yorklu iki emlakçı olan John Kirby Allen ve Augustus Chapman Allen tarafından satın alınmıştır. Bu iki girişimci burada daha sonra adı Sam Houston olan bir yerleşim yeri kurmuşlardır. 1837 yılında birleştirilen kent 1839 yılına kadar Teksas Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur. Daha sonra başkent Austin’e taşınmıştır. Houston’da yaşayan insanların %36’sı İspanyol, %17’si Afroamerikan, %9’u Asyalıdır.

Tanıtım Videosu:

Devamını Oku

Houston (Teksas) ile İlgili

Houston Nerededir?

Houston şehri, Amerika’nın güneydoğusunda bulunan Teksas eyaleti sınırları içinde yer alır. Meksika sınırında bulunan Teksas’ın doğusunda yer alan kent Galveston Koyu’ndadır ve Teksas Körfezi’ne kıyısı vardır.

Houston’a Nasıl Gidilir?

slider-houston-1.jpg

İstanbul ile Houston arasında düzenli olarak direkt uçuş tarifeleri bulunmaktadır. Yolculuk yaklaşık olarak 13 saat sürmektedir. Amerika’nın Dallas, Miami, Los Angeles, Las Vegas ve Chicago gibi kentlerinden de Houston’a hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Houston’da üç adet havalimanı bulunmaktadır: George Bush Kıtalararası Havalimanı, William P. Hobby Havalimanı ve Ellington Havalimanı.

Houston’a Ne Zaman Gidilir?

CHCP-Houston-NW-Campus_1.jpg

Subtropikal iklime sahip Houston’da sıcak ve ılıman bir hava hâkimdir. Yılın en sıcak ayları haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu dönemde en düşük sıcaklık ortalaması 24 derece iken, en yüksek sıcaklık ortalaması ise 35 derecedir. Kış aylarında ortalama sıcaklık ise 10 derece civarlarındadır. Yılın her döneminde yağış alan kentin en yağışlı ayları ise mayıs, haziran ve ekimdir. İklim şartlarını ve hava durumunu göz önünde bulundurduğumuzda Houston’a gitmek için en uygun iki dönem vardır. Şubat ayından nisan ayına kadar olan dönemde kenti ziyaret etmek oldukça uygundur. Bu aylarda sıcaklık değerleri 15-20 derece arasında değişir. Aynı zamanda yılın en az yağış alan dönemidir. Eğer bu dönemde kenti ziyaret ederseniz Houston Zoo’yu gezebilir ve Buffalo Bayou’da doğaya nazır keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Houston Zoo’da çitadan zürafaya altı binden fazla hayvanı görebilirsiniz. Buffalo Bayou ise etrafında kaykay parkından piknik çadırlarına sayısız etkinliğe katılabileceğiniz bir nehirdir. Ziyaret için bir diğer alternatif ise eylül ve kasım aylarıdır. Bu dönemde yazın kavurucu sıcakları etkisini yavaş yavaş kaybetmiş, serinletici sonbahar havası şehre hâkimdir. Ancak sonbaharda Houston’da kuvvetli kasırgaların görüldüğünü söylemekte fayda var. Özellikle Galveston ve Houston bölgeleri fırtınalar tarafından zarar görür. Turizmin yoğun olduğu bu dönemlerde otellere olan yoğun talep sebebiyle rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı öneriyoruz.

Houston'da Nerede Kalınır?

Houston, Amerika’nın en büyük şehirlerinden birisi ve aynı zamanda müzeleri, eğlence yerleri ile rengârenk Teksas eyaletine bağlı bir kenttir. Hem aktarmalı hem de aktarmasız uçuşlarla Houston şehrine ulaşabilirsiniz. Kara yolu ile de keyifli yolculuklarla şehre ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında seyahat planlarsanız sıcak havada şehirde gezmek daha eğlenceli olacaktır çünkü aktiviteleri, festivalleri, barlardan restoranlardan sokaklara taşan çok farklı kültürden birçok insan ile tanışma fırsatına sahip olacaksınız ve eşsiz bir tatil deneyimi geçireceksiniz. Şehir içerisinde birçok bölge bulunmaktadır. Şehir merkezine ve yerleşim alanlarının yoğun olduğu bölgelerde konaklama tercih ederseniz daha kolay şehri gezebilir ve güvenilir bir tatil geçirebilirsiniz. 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Houston otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Devamını Oku

Houston Otelleri

Teksas eyaletinin en büyük şehri olan Houston, önemli bir ticaret şehridir. Amerika’nın güneyinde yer alan şehir subtropikal iklimin etkisi altında olduğu için hem düzensiz yağışlar hem de kuraklık yıl boyunca görülür. Türkiye’den direkt uçuşlarla veya aktarmalı yolculuklarla Houston şehrine varabilirsiniz. Uluslararası bir topluma sahip olan Houston’da İngilizce ve İspanyolca başta olmak üzere birçok dil konuşulmaktadır. 

Spor, sanat, bilim gibi farklı ilgi alanlarını içerisinde yaşatan ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlayan bu şehir farklı kültürlerin bir aradaki yaşantısıyla, sanata özellikle de tiyatroya verdiği önemle çok kültürlü bir kenttir. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Houston otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Devamını Oku

Houston Gezilecek Yerler

İster iş için seyahat ediyor olun ister heyecan verici bir hafta sonu kaçamağı arayın Houston’da mutlaka kendiniz için bir şeyler bulacaksınız. Dünya çapında bir cazibe merkezi olan bu kentte müzelerden eğlence alanlarına, tarihî bölgelerden doğa parklarına gezilip görülecek onlarca destinasyon bulunuyor.

Houston Gezilecek Yerler

Houston’da gezilecek yerlerin başında müzeler ve doğa alanları geliyor. Tarihî ve güncel eserlerin sergilendiği çok sayıda müzeye ev sahipliği yapan Museum District en önemli alanlardan biridir. Hermann Park, Houston Zoo gibi yerler ise doğa ile iç içe yeşile doyacağınız alanlardan. Yeryüzündeki canlı yaşamına dair önemli ipuçlarına ulaşacağınız Houston Doğa Bilimleri Müzesi de mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Houston’ın gezilecek yerlerine dair daha geniş bilgiyi yazımızın bu bölümünde bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Houston Şehir İçi Ulaşım

Teksas Eyaleti’nin en gelişmiş şehri olan Houston’da şehir içi ulaşım oldukça rahattır. Ulaşım için en çok kullanılan yöntemler raylı sistemler, otobüsler, taksiler ve bisikletlerdir. Metro sistemi Houston merkezinden NRG Park ve Müzeler Bölgesi alanları dâhil olmak üzere birçok noktaya kadar hizmet vermektedir. Kentte birbiriyle bağlantılı üç metro hattı bulunmaktadır. Metroların bilet fiyatları 1,25 dolardır. Gün boyu metro kullanımı için istenen ücret ise 3 dolardır.

Houston’da 1211 araçla hizmet veren geniş bir otobüs ağı bulunmaktadır. Otobüslerin tek seferlik bilet fiyatları 1,25 dolardır. Daha uzun mesafelere giden otobüslerin bilet fiyatları ise 2 dolar ila 4,50 dolar arasında değişmektedir. 2.400 adet ticari taksi bulunan Houston’da şehir merkezinde herhangi bir yere gitmek istiyorsanız sadece 6 dolar ödemeniz yeterli. Eğer birden fazla kişiyle bir taksiyi kullanmak istiyorsanız vereceğiniz ücrette bir değişiklik olmayacağını belirtelim. George Bush Kıtalararası Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ortalama 45 dolara gelebilirsiniz. William P. Hobby Havalimanı’ndan şehir merkezine gelmek istiyorsanız bu ücret 22 dolardır.

Amerika’da yaygın olan yolculuk paylaşımı uygulamaları Houston’da da ulaşımın önemli parçalarındandır. Houston’da ulaşımın diğer alternatiflerinden biri ise çevre dostu bisikletlerdir. Şehirde 43 istasyonda toplamda 335 bisiklet hizmet vermektedir. Bisikletleri yarım saatliğine 3 dolara kiralayabilirsiniz. Eğer tatiliniz uzunsa aylık 9 dolar ödeyerek günlük 1 saat bisiklet kullanımı hakkı elde edebilirsiniz. Ancak 1 saati aştığınız her yarım saat için 3 dolar ücret ödemeniz gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

*Kur fiyatları nisan 2018’de güncellenmiştir.

Houston Mutfağı

feijoada.jpg

Birçok milletten insanı barındıran Houston’da mutfak kültürü de buna göre şekillenmiştir. Buraya yerleşen göçmenler kenti kültürlerini de getirmiş ve bunun en büyük sonucu olarak etnik mutfak kavramı oluşmuştur. Burada Meksika, Çin, Hint, Arap ve Etiyopya mutfağına ait birçok yemeği bulabilirsiniz. Tex-Mex mutfağı olarak bilinen Teksas ve Meksika mutfaklarına ait yemekler en çok tercih edilenlerdir. Bu mutfağa ait yemekler genellikle peynir, et, acı ve baharat içerir. En popüler Tex-Mex yemekleri nacho, taco ve fajita’dır.

Afroamerikanlara ait mutfağın adı ise Louisiana Creole mutfağıdır. Bu mutfağın en popüler yemekleri ise domuz sucuğu, esmer pilav, karides, kerevit, bamya ve istiridyeli bir pirinç yemeği olan jambalaya’dır. East Downtown’da bulunan Chinatown’da birbirinden lezzetli Çin yemeklerini deneyebilirsiniz. Eğer Vietnam mutfağına ait yiyecekleri denemek isterseniz Midtown bölgesindeki restoranlara göz atmalısınız. Galveston’daki çoğu restoran da İtalyan mutfağı ağırlıklıdır.

Houston’ın en popüler restoranları arasında İtalyan-Amerikan mutfağına sahip Bambolino’s, Meksika mutfağının lezzetli yemeklerini hazırlayan Felix Mexican Restaurant ve Yunan mutfağına ait yemeklerin servis edildiği Niko Niko’s bulunur. Houston’da barbekü kültürü oldukça yaygındır. Hemen hemen çoğu restoranda etli yemekler barbeküde pişirilerek servis edilir. Yemek fiyatlarının cüzdan dostu olduğunu belirtmekte fayda var. Houston ABD’nin büyük kentleriyle kıyaslandığında en ucuz yemeklerin satıldığı ikinci kenttir. Houston mutfağının en meşhur içecekleri ise milkshake, shiner bock, limonata, margarita ve frozen Cuba’dır.

Houston’da Alışveriş

image_3811_f62d17c5-1545-48ca-b14a-8abf932f03c9.jpg

Amerika’nın en büyük dördüncü kenti olan Houston, ziyaretçilerine her alanda olduğu gibi alışverişte de sınırsız seçenekler sunmaktadır. Kentte vintage ürünlerden en son moda ürünlere kadar birçok alışveriş seçeneğine sahipsiniz. Eğer pazarlıksız alışveriş olmaz diyenlerdenseniz Harwin Drive tam size göre. Elektronik aletler, çantalar, parfümler ve dahasını burada bulabilirsiniz. Pazarlıkla alışverişin bir kültür haline geldiği burada, en önemli ipucu sabrınızı korumaktır. Eğer Harwin’deki ilk deneyiminiz ise Harwin Central Mart ile başlamalısınız. Özenle seçilmiş moda ve aksesuar ürünlerini barındıran onlarca mağazada sıkı pazarlık sonucunda istediğinizi elde edebilirsiniz. Her kategoriden onlarca satıcının bulunduğu Harwin, Houston tatilinizde harika bir alışveriş deneyimi sunmaktadır.

Şık butikler veya modaya uygun eski ürünler arayışındaysanız Asher Gallery’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Houston Center for Contemporary Craft’ta bulunan Asher Gallery’de zanaatkârlar tarafından elle üretilmiş hediyelikler, birbirinden güzel takılar, ev dekor malzemeleri ve el çantalarını inceleyip satın alabilirsiniz.

Üreticiden direkt olarak taze ve hazırlanmış yiyecekler satın almak istiyorsanız rotanızı çiftçi pazarlarına çevirin. Şehrin hemen her yerinde bulabileceğiniz bu tezgahlarda üreticiler kenti ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor. Houston çiftçilerinin yetiştirdiği organik ve sağlıklı yiyecekleri denemenizi tavsiye ederiz.

Teksas’ı ölümüne savunan yerlileri buranın bir eyaletten çok yaşam stili olduğunu savunurlar. Bundan dolayı Houston’da Teksas kültürüne ait ürünlerin satıldığı çok sayıda alışveriş merkezi bulunuyor. Kovboy kıyafet ve aksesuarlarından rüstik mobilyalara birbirinden ilgi çekici eşyaların satıldığı bu alışveriş merkezlerinden biri de Pinto Ranch’tir. Otantik Hint halıları, el yapımı kovboy malzemeleri ve kasaba kültürüne ait birçok ürünü burada bulabilirsiniz. Eğer bir Teksas şehrine geldiyseniz sevdiklerinize alacağınız en makul hediyelerin başında bu kültüre ait ürünler gelmektedir.

Houston’daki başlıca büyük alışveriş merkezleri ise The Galleria, Memorial City Mall, Rice Village Shops, Willowbrook Mall, Hong Kong City Mall, The Olympic Center ve The Plaza’dır.

Houston’da Gece Hayatı  

image_11595_5d888c3f-97e4-48be-bb6c-54f117cdeac6.jpg

Houston’da gece hayatı denildiğinde sıkıcı bir atmosferden bahsetmek mümkün değil. İster yüksek enerjili dans kulüpleri ister Teksas gece kulüpleri olsun her daim hareketli ve cıvıl cıvıl bir gece hayatı sizi bekliyor. Her zevke uygun seçenekler sunan Houston’da aksiyon dolu barlar bulabileceğiniz gibi gösterişten uzak şarap barları da bulabilirsiniz. Downtown, Midtown, Montrose, Washington Avenue ve Rice Village birçok gece kulübünün kümelendiği başlıca yerlerdir.

Downtown bölgesi şehrin iş merkezidir ve iş saatinden sonra birçok insan günün yorgunluğunu bu bölgedeki mekânlarda atmaktadır. Houston’ın eğlence tutkunu sakinleri, her gece Hotel Icon’s Line & Lariat’taki sığır derisi tabureler üzerinde doyasıya eğlencenin tadını çıkarırlar. Yine bu bölgede bulunan OKRA Charity Saloon’da içkilere ödediğiniz paranın bir bölümü yardım kuruluşlarına bağışlanmaktadır. Yakınlardaki La Carafe ise ziyaretçilerine tarihi yerleşim bölgesinde romantik bir atmosfer sunmaktadır. Enerjik kalabalıkların bulunduğu yerler ise GreenStreet’teki Pete’s Dueling Piano Bar ve House of Blues’dur. Parti düşkünleri ise iş sonrası yorgunluklarını Midtown’daki Howl’da rock&roll piyano gösterilerini cüzdan dostu şaraplarını yudumlayarak izleyerek atmaktadır.

Montrose bölgesi eşcinsel dostu mekânlarıyla bilinmektedir. Buradaki sokaklarda yürürken zennelerin tiyatro gösterilerine şahitlik edebilirsiniz. Anvil Bar & Refuge’da ev yapımı likörlerin tadına mutlaka bakmalısınız. Ucuz içecekleri ve amatör şiir okumalarıyla ünlü Poison Girl de iyi bir alternatif olabilir. Montrose Mining Company ve Meteor gibi bölgedeki ünlü grupların sahnelerine de katılabilirsiniz.

Washington Avenue ziyaretçilerine parıltılı, yeni yüzlerle dolu kalabalıklar ve birbirinden canlı kulüpler sunmaktadır. Canyon Creek ve Max’s Wine Dive bölgenin en popüler mekânlarındandır. Eğer dansın keyfini doyasıya çıkarmak isterseniz Ei8ht ve Roosevelt gece kulüpleri aradığınız seçenekler olabilir. Liberty Station ise bölgenin doğusunda yer alır ve bölgeye yeni gelen insanların popüler mekânlarından biridir.

Eğer beceri gerektiren ve birbirinden lezzetli kokteyller tatmak istiyorsanız Houston’da bu alanda uzmanlaşmış çok sayıda mekân bulunuyor. Washington Avenue’da 1920’lerden kalma dar bir alanda yer alan Darkhorse Tavern rahatsız edici baş ağrısını iyileştirmek için mükemmel bir seçenektir. İçindeki mika lambaları ve eski meşe barıyla birlikte tarihî bir cazibeye sahip olan bu mekânda 3 dolara bloody mary içebilirsiniz. Kereviz sapı garnitürü ve domatesle yapılmış votkayı deneyebilirsiniz. Montrose’daki Anvil Bar & Refuge’da da birbirinden lezzetli kokteyl ve likörleri tadabilirsiniz.

Aktif gece hayatıyla çok geniş seçenekler sunan Houston’da kalabalıklar ile birlikte canlı müziğin tadına varmak istiyorsanız birçok alternatifiniz var. Teksaslı şarkıcıların sahne aldığı Anderson Fair bunlardan biridir. Klasik neon ve kadife sahnelere sahip olan Continental Club Beetle ve The Derailers gibi düzenli grupların sahneye çıktığı bir mekândır. Kolay ulaşılabilen barları ve restoranları sayesinde fazlaca tercih edilen bu kulüpte ziyaretçiler genellikle eğlencelerini burada sonlandırırlar.

Houston Festivalleri

hou_arts_Teksas_renaissance_festival_photo_by_steven_david_photography.jpg

Houston’da yıl boyunca şehir merkezi ve diğer alanlar olmak üzere sayısız etkinlik düzenlenmektedir. Bu festivallerden her yıl düzenli olarak gerçekleştirilenleri yazımızın bu bölümünde öğrenebilirsiniz.

Martin Luther King Jr. Büyük Geçit Töreni: Her yıl ocak ayının üçüncü pazartesi gününde düzenlenen bu etkinlikte sivil hakların lideri olarak görülen Martin Luther anısına bir geçit tertip edilir. Houston merkezi boyunca gerçekleştirilen bu etkinliğe 300 binden fazla insan katılmaktadır.

Chevron Houston Maratonu: Her yıl 14 Ocak’ta düzenlenen Houston Maratonu 26,2 mil, 13,1 mil ve 3,1 mil olmak üzere üç farklı koşudan oluşmaktadır. Maraton şehir merkezindeki George R. Brown Toplanma Merkezi’nde başlayıp yine burada son bulur. Tüm ülkeden katılan 20 binden fazla katılımcısı ve 200 binden fazla izleyicisi bulunmaktadır.

Houston Livestock ve Rodeo: 27 Şubat ve 18 Mart tarihleri arasında süren bu festival Houston’ın en popüler etkinliklerinden biridir. NRG Park’ta düzenlenen festival 1932 yılından beri Houston gelenekleri arasında yer alır. 20 adet rodeo yarışmacısının katıldığı bu festival ünlü sanatçıların müzik performanslarıyla sonlanmaktadır.

Kültürel Uçurtma Festivali: Houston merkezinden 35 km uzaklıkta bulunan Sugar Land’da düzenlenen bu festival her yıl 3 Mart’ta gerçekleştirilir. Farklı kültürlerin kaynaştığı ve binlerce uçurtmanın gökyüzünde süzüldüğü bu festivale mutlaka katılmalısınız.

Tour de Houston: 18 Martta düzenlenen festivalde yerliler ve turistler bisikletleriyle birlikte mini bir şehir turuna çıkıyor. 11.si düzenlenecek olan Tour de Houston’da tarihi ve harika manzaralı bölgeleri gezerek hem spor yapmış hem de şehri tanımış olacaksınız.

Houston’da düzenlenen diğer festivaller:

Mardi Gras Galveston: Şubat

Houston Çocuk Festivali: Mart

Bayou City Sanat Festivali: Mart

Houston Barbekü Festivali: Nisan

Houston Uluslararası Film Festivali: Nisan

Japon Festivali: Nisan

Houston Karnavalı: Mayıs

Houston Bira Festivali: Haziran

Houston Onur Yürüyüşü: Haziran

Houston Uluslararası Caz Festivali: Temmuz

Fiestas Patrias: Eylül

Houston Yunan Festivali: Ekim

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.

Houston Resmi Tatiller

1 Ocak: Yeni Yıl

15 Ocak: Martin Luther King Jr. Günü (Ocak ayının üçüncü pazartesi günü)

19 Şubat: Başkan’ın Günü (Şubat ayının üçüncü pazartesi günü)

2 Mart: Teksas Bağımsızlık Günü

28 Mayıs: Anma Günü (Mayıs ayının son pazartesi günü)

19 Haziran: Kurtuluş Günü

4 Temmuz: Bağımsızlık Günü

27 Ağustos: Lyndon Baines Johnson Günü

3 Eylül: İşçi Günü (Eylül ayının ilk pazartesi günü)

12 Ekim: Kristof Kolomb Günü

12 Kasım: Gaziler Günü

22 Kasım: Şükran Günü (Kasım ayının 4. perşembesi)

25 Aralık: Noel

4 Kasım: Halkların Birliği Bayramı

*Yukarıdaki tatiller 2018 takvimine ait olup yıllara göre değişmektedir.

Houston İçin Faydalı Bilgiler

Tüm acil durumlar için: 911

Houston Dış Temsilcilikleri

T.C. Houston Başkonsolosluğu

Telefon: +1 713-622 58 49

Eposta: [email protected]

Adres: 1990 Post Oak Boulevard, Suite 1300, Houston, Teksas 77056, 3813

İnternet sitesi:http://houston.bk.mfa.gov.tr

Uyarı: Türk Başkonsolosluğu’nun sitesindeki resmi tatiller listesinde bulunan bazı tatil günlerinin sadece Türkiye’ye ait olduğu ve o günlerde sadece başkonsolosluğun kapalı olacağı unutulmamalıdır.

Houston Para Birimi

Houston’da Amerika Birleşik Devletleri’nin resmî para birimi olan Amerikan doları kullanılır. 1 Amerikan doları yaklaşık olarak 4,10 Türk Lirasına tekabül eder.

*Kur bilgisi Nisan 2018’de güncellenmiştir.

Houston’ın Resmi Dili

Houston’da resmî dil olarak kabul edilen İngilizce aynı zamanda kentte en çok konuşulan dildir. Kent birçok göçmene ev sahipliği yaptığı için İngilizce dışında 90’dan fazla farklı dil de konuşulmaktadır. Houston’da konuşulan diğer başlıca diller İspanyolca, Vietnamca, Çince ve Urducadır.

Houston Saat Farkı

Houston ile Türkiye arasında 8 saatlik bir saat farkı vardır. Türkiye’de saatler Houston’dan 8 saat ileridedir. Ülkemizde saat 20.00’yi gösterirken Houston’da saat 12.00’dir.

Houston (Teksas) Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type B / 100-125V / 15 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca 11.9oC
  • Şub 13.8oC
  • Mar 17.5oC
  • Nis 21.3oC
  • May 25.4oC
  • Haz 28.5oC
  • Tem 29.4oC
  • Agu 29.6oC
  • Eyl 27.3oC
  • Eki 22.6oC
  • Kas 17.4oC
  • Ara 12.9oC

Kısa Kısa

Nüfus: 2.303.000 / Dil: İngilizce / Para Birimi: Amerikan doları / İklim: Subtropikal iklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 5 gün