Google+

Arama formu

Pisa'da Alışveriş

Pisa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz B&B da Debora, Airstation Pisa, Camera Matrimoniale con Bagno in Comune in Appartameno in centro güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Grand Tour Resort, Casa Gabriella, Casa Anna. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pisa Arno Huge Apartment, Santamarta35, Hotel Soggiorno Athena gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Safestay Pisa, Hostel Easy Pisa, Hostel Pisa Tower tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Pisa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Pisa'da Alışveriş


Pisa Turları


Merkezi alışveriş bölgesi Corso İtalya çevresinde, tren istasyonu ile Ponte di Mezzo (merkez köprü) arasında ve köprünün kuzeyindeki Via Borgo Stretto'dadır. Bununla birlikte kentin çevresinde, pek çok dükkan bulunmaktadır.

Pisa Kulesi çevresinde turistler için hazırlanmış hediyelik eşya stantları bulunmaktaıdr şehre ait bir anı almak için bu stantları gezebilirsiniz. Ayrıca hatıra ürünler alabileceğiniz gibi özellikle el sanatı parçalar ile ünlenmiş bir pazar olan Piazza di Cavalieri’yi de gezebilirsiniz. Pazarlık yaparak daha uygun fiyatlara ürünler alabileceğiniz bu pazarda el yapımı güzel eşyalar bulunmaktadır.  Şık mağazaları gezmek istiyorsanız da rotanızı Borgo Stretto olarak ayarlayın. Şehre özel alınabilecek gıda ürünleri ise Toscana ekmeği, Monte Piano zeytini ve Pecorino peyniridir.