Google+

Pisa'da Nerede Kalınır?

44830 Eyl 2015Lokasyon Detay

Yılda bir milyondan fazla turist ağırlayan ve Rönesans döneminin izlerini taşıyan Pisa’da, çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler arasından, gotik mimari özellikleri ile şehrin tarihi dokusunu canlı tutan oteller, villa tipi evler, pansiyonlar ve apartman dairelerinden beklenti ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

San Giuliano Kaplıcaları sayesinde yüz yıllardan beri ünlü bir turizm merkezi olan Pisa’da, tarihin önemli isimlerinin yaşadığı tarihi eser niteliğinde villalar mevcuttur. Diğer konaklama seçenekleriyle karşılaştırıldığında maliyeti en fazla olan villa tipi bu evler, şehrin tarihi dokusunu en çok hissettiren konaklama seçeneğidir.

Market, restorant, cafe ve daha fazla seçeneğe istediğiniz her an ulaşmak istiyorsanız, şehir merkezindeki modern mimariye ait otelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çoğu 14. Yüzyıldan kalan, hemen her yere yürüyerek ulaşabileceğiniz ve çoğu Pisa kulesine 100-200 metrelik mesafede olan bu oteller, villa tipi evlerden sonra maliyeti en yüksek olanlardır. Öğrencilerin nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu merkez, şehrin diğer bölgelerine oranla daha canlıdır. Şehrin merkezinde lüks bir otel isterseniz, 5 yıldızlı Hotel Relais dell'Orologio tavsiye edilebilecek otellerden biridir. Yine şehir merkezinde her yere yürüme mesafesinde olan Bologna Hotel Pisa da tavsiye edilen oteller arasındadır.

Şehir merkezine yakın daha hesaplı bir konaklama seçeneği arayanlar için, şehrin ara sokaklarında, Pisa Tren İstasyonuna yürüme mesafesinde ve Pisa kulesine 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan otel, hostel ve apartman evleri mevcuttur. Kendinizi şehrin yerlisi gibi hissetmek ve bir italyan yaşamını deneyimlemek isterseniz, Pisa’nın sessiz sokaklarından birinde yer alan Five Roses Bed & Breakfast’ı inceleyebilirsiniz.

Daha hesaplı bir konaklama tercih etmek isterseniz şehrin uzağındaki konaklama seçeneklerini incelemeniz doğru tecih olacaktır. Şehrin merkezinden uzakta olan bu oteller maliyetinin yanı sıra, daha sakin ve yeşil bir lokasyona sahip olmaları sebebi ile de turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu otellerden şehir merkezine, toplu taşıma aracı veya taksi ile ulaşmak mümkündür. Pisa çok büyük bir şehir olmadığından ulaşıma ödeyeceğiniz tutar bütçenizi çok fazla etkilemeyecektir. Arno nehri etrafında konuçlanan bu konaklama seçenekleri arasında uygun fiyatlılar olduğu gibi, lüks hizmeti ve doğa manzaralı seçenekleriyle daha maliyetli olanları da mevcuttur. Bu nedenle şehir merkezinden uzaktaki konaklama seçeneklerini araştırırken bu duruma dikkat etmeniz gerekebilir. Hotel San Ranieri, şehir merkezinden kısa bir sürüş mesafesinde lüks hizmet veren otellerden biridir. Toplantı odaları ve yönetici katı olanakları ile özellikle iş seyahatine çıkanlar için geniş yelpazeli imkanlar sunmaktadır.

Aynı anda birden fazla şehir görmeyi planlıyorsanız, şehre trenle 1-1,5 saatlik mesafede bulunan Floransa’yı da konaklama için tercih edebilirsiniz. 

Pisa ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-