Google+

Arama formu

Pisa'ya Ne Zaman Gidilir?

Pisa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz B&B da Debora, Airstation Pisa, Camera Matrimoniale con Bagno in Comune in Appartameno in centro güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Grand Tour Resort, Casa Gabriella, Casa Anna. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pisa Arno Huge Apartment, Santamarta35, Hotel Soggiorno Athena gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Safestay Pisa, Hostel Easy Pisa, Hostel Pisa Tower tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Pisa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Pisa'ya Ne Zaman Gidilir?


Pisa Turları

Akdeniz İklimi’nin görüldüğü Pisa şehri 4 mevsim de çok soğuk geçmez. Bu yüzden şehir 4 mevsim ziyaret edilebilir bir yerdir. Fakat bahar ve yaz aylarında artan etkinlikler sebebiyle ziyaretçiler daha çok bu dönemleri tercih edebilmektedir.

Pisa'da Haziran’ın 16’sında Luminara adlı bir cadde şenliği gerçekleşir. Bu şenlikte şehir mum ışığıyla aydınlanır ve akşam 11'de havai fişek gösterileri gerçekleşir. Aynı gün her meydanda konserler düzenlenir ve tüm şehir merkezi bir sokak partisine dönüşür.

17 Haziran San Ranieri Günü'dür. Bu gün tarihi mahallelerin birbirine meydan okumasının ardından tarihsel kıyafetlerin geçit töreni yapılmaktadır.

Haziran ayının son Pazar günü Gioco del Ponte (köprü oyunu) vardır. Ponte di Mezzo'da gerçekleşir. Köprü oyununda güçlü erkeklerden oluşan ekipler, boyunlarıyla ağır bir arabayı iterler. Bu ağır arabayı diğer takımın alanına itmeyi başaran takım kazanır.

Aralık ayında, ayın ilk pazarından itibaren şehir merkezine büyük bir Noel pazarı kurulur. Şehir merkezi ışıklandırılır ve Pisa’ya ziyaret için oldukça uygun bir zamandır.

Tüm bunların yanında her ayın ilk pazarında, İtalya'nın en büyüklerinden biri olan ve birçok insanı Pisa’ya getiren antik pazar kurulur.