Google+

Arama formu

My Tho

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 VND = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 22℃
Şub 23℃
Mar 25℃
Nis 25℃
May 25℃
Haz 25℃
Tem 25℃
Ağu 25℃
Eyl 25℃
Eki 25℃
Kas 25℃
Ara 23℃
Genel Bilgiler / Rehber

My Tho, Vietnam’ın Mekong Delta bölgesinin Tien Giang eyaletinde yer alan bir şehirdir. Burası aynı zamanda Tien Giang eyaletinin de başkentidir. Yaklaşık nüfusun 170.000 olduğu şehir, My Tho nehri ile ünlüdür. My Tho şehri, 1680’li yıllardaTaiwan’dan kaçan Çinli mülteciler tarafından kurulmuştur. Tarih içinde Khmer Krallığına da dahil olan bu topraklar, 18. yüzyılda Vietnam’a katılmıştır. My Tho nehrinden ötürü, şehrin ismi de My Tho olmuştur. Burası Vietnam’ın en büyük şehri olan Saigon’a yakınlığından ötürü, tarih boyunca biraz daha geri planda kalmıştır. Ancak günümüze doğru gelindiğinde, şehir Güney Vietnam’ın en büyük ticari merkezlerinden bir tanesi olmuştur.
My Tho ekonomisi daha çok tarım ürünleri, balıkçılık, turizm gibi kollara dayanmaktadır. Tarım ürünlerinden olan Hindistan cevizi, muz ve bu bölgeye özgü, tropik bir meyve olan longan, bu bölgede başta gelen tarım ürünlerindendir. Bununla birlikte turizm de My Tho için önemli bir ekonomik gelir kapısıdır. Bölgede turistik anlamda cezbedebilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Özellikle Mekong Nehri ve çevresi, turistlerin turlarına başladığı noktalardan bir tanesidir.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam’a giriş için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları giriş için vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Yeşil pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaport sahiplerinin ise Vietnam vizesi almalarına gerek yoktur. Vietnam Schengen bölgesine dâhil değildir, ayrıca bir vize başvurusunda bulunmak gerekir. Mümkün olan en erken sürede başvurulması önerilir. Eksik veya yanlış belge konusunda oldukça hassaslardır, bir de yaklaşık 30 günlük bir pasaport bekleme süreci vardır.