Kayseri’deki Festivaller

ski-lift-999226_960_720.jpg

Kayseri seyahatiniz öncesinde şehirde düzenlenen etkinlikleri incelerseniz bulunduğunuz tarihe denk gelen bir etkinliğe katılabilirsiniz. Kayseri’de düzenlenen etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Erciyes Kış Turizm Festivali

Her yıl nisan ayının ilk haftasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik oldukça ilgi görüyor. Üç gün boyunca süren festivalde meşaleli kayak gösterileri ile birlikte havai fişek gösterileri de yapılıyor.

Yeşilhisar Kültür ve Kayısı Festivali

2004 yılından bu yana devam eden festivalde yarışmalar düzenleniyor ve konserler veriliyor. Her yıl temmuz ayının başında gerçekleştirilen festivalde yemek ve kayısı ikramı da yapılıyor.

Hasancı Pilav Şenliği

13 yıldır geleneksel olarak Kocasinan ilçesine bağlı Hasancı’da düzenlenen pilav şenliği oldukça rağbet görüyor. Temmuz ayının sonunda düzenlenen şenlikte pilav üstü döner ve ayran ikramı yapılıyor.

Akkışla Yoğurt ve Kilim Festivali

Her yıl haziran ayında Akkışla’da düzenlenen Yoğurt ve Kilim festivalinde halk oyunu gösterileri yapılıyor ve yöresel şarkılar eşliğinde yemek ikramında bulunuluyor.

İncesu Kültür Turizm ve Üzüm Festivali

Her yıl eylül ayının başında Kayseri’nin İncesu ilçesinde düzenlenen festivalde üzüm üreticilerinin desteklenmesi amaçlanıyor ve en iyi üzüm yetiştiriciliği dalında ödüller veriliyor.

* Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.