Amerika Birleşik Devletleri'nde Mutlaka Görmeniz Gereken Şehirler

Amerika Birleşik Devletleri, yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ülkelerinden biri. Bu da kaçınılmaz olarak bu topraklar üzerindeki sosyal ve coğrafi çeşitliliğin çok fazla olmasına sebep oluyor ve ABD’yi doğal güzellikler bakımından dünyanın en şanslı ülkelerinden biri yapıyor. Aynı zamanda muhtemelen dünyanın en gelişmiş ve güçlü ülkesi konumunda olan ABD’nin güzellikleri doğa ile de sınırlı kalmıyor ve şehirleri de her yıl bolca turist çekiyor. İşte ABD’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirleri.

1 – New York City

Büyük Elma diye de anılan New York City, her insanın mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde yer alması gereken bir şehir. Times Meydanı, Rockefeller, Metropolitan Sanat Müzesi ve Broadway gibi dünyaca ünlü merkezleriyle New York City 7 gün 24 saat hareketli. Bu kadar hareketten bunalıp biraz nefes almak isterseniz de şehrin orta yerinde harika parklar var.

2 – Orlando, Florida

Magic Kingdom Park isimli Walt Disney eğlence parkının da bulunduğu yer olan Orlando-Florida, harika bir tatil bölgesi. Disney parklarının bolca bulunduğu kentte SeaWorld veya Universal Stüdyoları gibi dünyaca ünlü diğer mekanları da ziyaret edebilirsiniz. Güneşli Orlando şehrinde gerek yalnız gerek ailenizle çok eğlenebilirsiniz.

1

3 – Las Vegas, Nevada

İster doymak bilmez bir kumarbaz olun ister biraz hareket arayan bir maceraperest; Las Vegas harika yemekleri, kaliteli alışveriş merkezleri ve sunduğu sonsuz eğlence ve hareket ile mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında geliyor. Burada isterseniz yüzlerce kumarhanenin birinde vakit geçirebilirsiniz, isterseniz alışverişle vakit öldürebilirsiniz ya da Cirque de Soleil şovlarını izlemeyi seçebilirsiniz.

4 – Los Angeles, California

California’nın en ünlü şehri Los Angeles ile ilgili mutlaka bir şeyler duymuşsunuzdur. Beverly Hills, Hollywood Bowl ve Hollywood Bulvarı Ünlüler Geçidi gibi çok ünlü bölgelerinin yanında Venice Sahili’nin upuzun kumsallarını da ayaklarınızın altına seren şehirde hayranı olduğunuz birçok ünlünün evini bile görebilirsiniz.

2

5 – New Orleans, Louisiana

Bourbon Caddesi’nden Mississippi Nehri tekne turlarına, New Orleans harika vakit geçirmeyi garanti eden şehirlerden biri. Kreole mutfağının tadını çıkarabileceğiniz kentte bol bol golf oynayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Dünyanın en kaliteli caz performanslarını da burada, French Quarter’da dinleyebilirsiniz ve şehrin sonsuz gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

6 – Denver, Colorado

Kayak sporu pek ilginizi çekmese de Denver’da yıl boyunca yapabileceğiniz çok şey var. Denver Hayvanat Bahçesi’nden şehrin Botanik Bahçeleri’ne, Red Rocks Amfitiyatrosu’ndan Coors’a şehirde günler boyunca gezebileceğiniz yerler mevcut. Fakat yine de bu şehre gelmişken karda vakit geçirmemek; kayak, snowboard, buz pateni veya kızakla kayma gibi aktivitelere katılmamak olmaz.

3

7 – Anchorage, Alaska

Büyülü şehir Anchorage’da tüm aile için eğlenceli aktiviteler bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kapalı su parkı olma özelliği taşıyan H2Oasis’e de ev sahipliği yapan kentte Alaska Doğal Tarih Müzesi de bulunuyor ve dinozor kemiklerini görmek için dünya üzerinde daha iyi bir yer bulmak oldukça zor. Ayrıca şehirde birçok tur, fuar ve festival de bulunuyor.

8 – Honolulu, Hawaii

Bembeyaz kumsalları, sörfe müsait suları ve muazzam doğası ile Honolulu’da yapacak çok fazla şey var. Manoa Şelaleleri’ni gezmek veya Diamond Head’de yürüyüş yapmak bunlardan bazıları. Pearl Harbor Ulusal Anıtı’nın ve USS Missouri Anıtı’nın da bulunduğu şehir olan Honolulu’da yoğun geçen bir günün ardından gün batımında yoga veya masajla dinlenebilirsiniz.

4

9 – San Antonio, Texas

Riverwalk’dan Alamo’ya; tarihi güzellik veya hareketli bir gece hayatı arayanlar için San Antonio kenti belki de dünya üzerindeki en ideal yerlerden biri. Ayrıca San Antonio Hayvanat Bahçesi, SeaWorld San Antonio ve Six Flags San Antonio gibi mekanlar sayesinde şehir, sadece yetişkinlere değil çocuklara da hitap ediyor.

10 – Hershey, Pennsylvania

Ünlü Hershey Park ve Çikolata Dünyası gibi yerlerin bulunduğu şehirde de her yaştan insan için eğlenme imkanı mevcut. Tabii ki çikolata severler için de… Hershey Bahçeleri ile de ünlü olan bu Pennsylvania şehrinde bir de Antik Araba Müzesi bulunuyor. Golf oynayarak spor yapıp rahatlayabileceğiniz şehirde size güzel vakit geçirtecek sayısız aktivite var.