Google+

Arama formu

Daegu’da Gezilecek Yerler

Güney Kore'nin en büyük şehirlerinden biri olan Daegu, zengin ve eski bir kültüre sahip olmasıyla birlikte, şehri çevreleyen büyüleyici manzaralar ve dağ manzaraları sunmaktadır. Palgong-san ve Ap-san dağlarının doğal manzaraları, Silla dönemlerine ve Joseon Hanedanı'na kadar uzanan eski tarihi yerler, özellikle sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde nefis manzara sunan güzel ve bakımlı parklar ile Daegu, başlıca turistik mekânlar arasındadır.

Daegu’da Gezilecek Yerler

Daegu’da görülmesi gereken diğer yerler:

Daegu şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz YOON NO.101, You One Guesthouse güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Jung’s House, Anne-Marie House, YOON NO.11. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Daegu Midtown Hostel, YOON NO.17, The Hanok & Spa gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Go Hostel, The Hanok & Spa, The Style Guesthouse tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Daegu aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Palgongsan Dağı, Apsan Dağı, Susesong Gölü, Daegu Duryu Parkı, Bullo Dong Tumuli Parkı, Daegu Ulusal Müzesi, Gyesan Katedrali, Pagyesa Tapınağı, Daegu C.C.

Donghwasa Tapınağı

Donghwasa Tapınağı

Palgongsan Dağı'nın güneyinde yer alan Donghwasa Tapınağı, 493 yılına uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Tapınak, Kral Soji'nin 15 yıl süren hükümdarlığı sırasında Guel-Dal adında bir keşiş tarafından yaptırılmıştır. Bu tapınak o zamana kadar Yugusa olarak biliniyordu ve MS 832 yılında Simji tarafından yeniden inşa edildikten sonra Donghwasa olarak değiştirilmiştir. Tapınağın adı "Kış Çiçekleri Tapınağı" anlamına geliyor. Tapınak, adını yeniden yapılanması sırasında içinde büyüyen Paulowania ağaçlarının çiçeklerinden almıştır. O zamandan beri sekiz kez yeniden inşa edildiği ve tapınakta bulunan mevcut tesislerin, Joseon dönemine ait olduğu söyleniyor.

Daegu Bangjja Brassware Müzesi

Daegu Bangjja Brassware Müzesi

Daegu'da yer alan Bangjja Brassware Müzesi için kendi türünün tek örneği demek doğru olacaktır. Büyüyen bitkiler için olduğu kadar yiyecek depolamak için de kullanıldığı pek çok özelliğe sahiptir. Müze, üç kültürel deneyim merkezine ve açık hava sahası, veri araştırma merkezi ve video eğitim salonu olmak üzere üç de sergi salonuna sahiptir. Ayrıca, Kore’nin pirinç geçmişiyle ilgili ayrıntılar içeren bir alanı da bulunmaktadır. Müzedeki Reappearance Salonu'ndaki görüntüler, pirincin ilk nerede üretildiğini ve ticaretinin nasıl yapıldığını göstermektedir.

Herb Hillz Eko Tema Parkı

Herb Hillz Eko Tema Parkı

Kore'deki en büyük ve en popüler eko tema parklarından biri olan Herb Hillz, yıl boyunca farklı temalara ve eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Park, bir hayvanat bahçesine, çeşitli sergilere ve keyifli performanslara ve turlara sahiptir. Yaz aylarında parkı ziyaret ediyorsanız, su parkı olanaklarından yararlanabilirsiniz. Kışın parkı ziyaret ederseniz, birçok kış etkinliği sizi bekliyor olacaktır. Kızak yamaçları, kardan adam meydanı, igloo köyü, buzlu vadisi ve Noel Baba köyü bunlardan sadece birkaç tanesidir. Park'ta açık hava tiyatro alanı ve çocuklar için oyun alanları bulunmaktadır. Daegu'daki en eğlenceli yerlerden biri denilebilir.

Daegu Spa Vadisi

Daegu Spa Vadisi

Daegu Spa vadisi, dinlenmek ve sıcak su deneyimi yaşamak için mükemmel bir yerdir. Ayrıca alışveriş yapmak için de mükemmel bir bölgedir. Spa Vadisi'ndeki hediyelik eşya dükkânı, sağlık kulübü, kaplıca havuzu ve jjimjilbangs turistler arasında oldukça popülerdir. Spa Vadisi ayrıca çeşitli kaplıcalar ve temalı sauna imkânı sunmaktadır. Gençlik havuzu, su topu havuzu, dalga havuzu, su kaydırağı ve bir dalış havuzu bulunan açık bir su parkı da bulunmaktadır.

Gatbawi Buda

Gatbawi Buda

Gatbawi Buda, Mt. Palgongsan bölgesinde yer alan popüler ve çekici bir merkezdir. Genellikle dünyanın dört bir yanından gelen turistler ile doludur. Bu kadar popüler olmasının ana sebebi muhtemel bir efsanedir. Bu efsaneye göre burada dilediğiniz dileklerinizden en az birini Buda'nın gerçek hale getirdiğine inanılmaktadır. Gatbawi Buda, Budist heykellerin başyapıtlarından biridir ve geçmişi 9. yüzyıla kadar uzanmaktakdır.