Cambridge’e Ne Zaman Gidilir?

england-1106486_960_720.jpg

Tipik İngiltere ikliminin hâkim olduğu Cambridge’de yılın büyük bir bölümü ılımandır. Mayıs - eylül ayları arası hava sıcak ve bol güneşlidir. Fakat İngiltere genelinde olduğu gibi Cambridge’de de hava oldukça değişkendir. Yaz aylarında bile sıcaklık dereceleri aniden düşüp yağmur yağabilir. Bu nedenle Cambridge’e geldiğiniz zaman mutlaka yağmura dayanıklı kıyafetler getirmenizi tavsiye ederiz. İlkbahar mevsimi Cambridge’i ziyaret etmek isteyenler için en ideal dönemdir. Mart, nisan ve mayıs aylarında hava sıcaklıkları 15 - 18 derecelerde seyreder. Sıcaktan bunalmadan rahatça gezebilir, yemyeşil doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Cambridge’de kış ayları soğuk ve yağmurlu geçer. Kasım ayından itibaren düşmeye başlayan sıcaklık değerleri ile birlikte serin hava ocak ve şubatta iyiden iyiye kendisini hissettirir. Cambridge’de kar yağışı nadirdir, ancak soğuk günlerde don olayları görülebilir. Aralık, ocak ve şubat ayları ilin en fazla yağış aldığı dönemlerdir. Eğer bu aylarda Cambridge’i ziyaret etmeyi düşünüyorsanız şemsiyenizi yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz.

Cambridge’de yılın her döneminde farklı bir etkinlik düzenlenmektedir. Şubat ayında Cambridge Jazz Festival ve Cambridge Literary Festival ile eğlenceye doyabilir, yaz aylarında ise Cambridge Comedy Festival, Cambridge Folk Festival, Cambridge SummerMusic ile şehrin en renkli haline şahit olabilirsiniz. Sonbahar aylarında düzenlenen Cambridge Dragon Boat Festival ile Cambridge Film Festivali şehrin önde gelen etkinlikleri arasındadır. Siz de seyahatinizi ayarlamadan önce etkinlik listesine göz atabilir, Cambridge gezinizi daha eğlenceli kılabilirsiniz.