Alicante’de Nerede Kalmalı?

Alicante, yılın her ayı turizmin yoğun yaşandığı bir şehir olduğu için konaklama seçenekleri de çeşitlilik göstermektedir. Sahile yakın bir bölgede kalarak denizin ve güneşin keyfini çıkarmaya devam edebileceğiniz gibi şehir merkezinde bir konaklama yeri tercih ederek hem kültürel etkinlikleri hem de şehir hayatının sunduklarını tercih edebilirsiniz. Buna rağmen en nihayetinde şehir merkezi ve plajlar arasındaki mesafenin kısa ve kolay ulaşılabilir olduğunu göz önünde bulundurursak Alicante için kararınız belirleyecek unsurlar konaklama tipi ve ücret tercihiniz olacaktır.

Şehirde ve şehre yakın bölgelerde konaklama için birçok seçenek mevcuttur. Otel odası tercih ederseniz sahil kenarında deniz manzaralı bir oda ya da Explanada Bulvarı’nda kültürel dokuyu hissetmenizi sağlayacak bir oda arasında karar vermeniz gerekecektir. Eğer siz de eşyalı ve donanımlı dairelerde rahat edenlerdenseniz ev kiralama sitelerinden şirin bir sahil evi ya da El Barrio’nun merkezinde bir daire kiralayabilirsiniz. Böylece, yerel halkın yaşamını da daha yakından izleme fırsatı bulabilirsiniz ve turist gibi değil Alicanteli gibi yaşayabilirsiniz.

Hazirandan eylül sonuna kadar geçen sürenin şehir için popüler sezon olduğunu göz önünde bulundurursak Alicante’nin çok fazla ziyaretçisi olduğunun ve şehirdeki konaklama yerlerinin hızlıca tükendiğinin de altını çizmemiz gerekecektir. Bu nedenle, deniz tatili sevenlerdensiniz ve Alicante’ye plajları için gelmeyi planlıyorsanız rezervasyonunuzu ona göre ayarlamanız yararınıza olacaktır. Ayrıca, şubat ve mart aylarını içeren iki haftalık Karnaval döneminde de şehre yoğun bir ilgi olmaktadır. Bu dönem için aylar öncesinden rezervasyonlar yapılmaktadır. Ancak, kültürel ve tarihî dokuyu keşfetmek için Alicante’ye gelmeyi tercih edenlerseniz konaklama daha kolay olacaktır. Yılın her ayı havanın güzel olduğu şehirde yaz sezonu haricindeki aylar için planlama yapabilir, konaklama seçeneklerinizi arttırabilirsiniz. Bu aylar için konaklama ücretlerinin de düştüğünü belirtmeden geçemeyeceğiz.

Alicante’de konaklama için buranın en güzel otelleri olan Sercotel Suites del Mar, Hospes Amerigo, Melia Alicante, Les Monges Palaca Boutique Hotel, Eurostars Lucentum, Hotel Maya Alicante, Hotel Almirante, Hotel Alicante Golf, Marriott Lifestyle Hotel, Hotel Mio Cid önerilebilir.

Uygun fiyatlı konaklamayı tercih eden gezginler için de pansiyon ve hostel seçenekleri bulunmaktadır. Pansiyonlarda ya da hostellerde uygun fiyata 5-6 kişilik veya özel odalarda sadece yatak ücretini ödeyerek kalınabilmektedir. Yeni insanlarla tanışmayı, farklı kültürler tanımayı amaçlıyorsanız pansiyon ve hosteller sizin için doğru tercihler olacaktır.