Google+

Arama formu

Luzern’de Alışveriş

Luzern’de Alışveriş

Luzern şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Villa Ruopigen 2 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment auf dem Bauernhof, Haus im Grünen bei Luzern, B&B Haus im Löchli. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cozy Apartment Ulmenstrasse, Hostel Lion Lodge Luzern, Ameron Luzern Hotel Flora gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bellpark Hostel, Hostel Lion Lodge Luzern, Backpackers Luzern tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Luzern aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Luzern’de şaşırtıcı derece de geniş alışveriş seçenekleri mevcuttur. Sayıları etkileyici derecede çok olan moda butikleri, uluslararası lüks markalar, daha az bilinen uluslararası tasarımcıların parçalarını bulabilirsiniz. Ayrıca birçok uluslararası lüks marka mağazalarının yanında daha az bilinen İsviçreli ve uluslararası tasarımcılarının ürünlerini de bulabilirisiniz. Bunların yanında çikolata ve diğer yiyecekler de oldukça iyi sergilenmektedir. Lindt, Cailler, Toblerone, Frey, Nestle, Milka ve Swiss İsviçre çikolatalarının tadına yerinde bakabilir ve daha sonra yemek için yanınıza alabilirsiniz. Bu markaların dışında Luzern’de tadına bakabileceğiniz başka markalar da vardır. Max Chocolatier bunlardan bir tanesidir.

Saatleri ile meşhur olan bu ülkeden saat almak isterseniz eğer, Luzern seçeneğinizin en fazla olduğu şehirdir. Bucherer saat mağazası 4-5 katlı bir müzeyi andırsa da neredeyse tüm saat markalarını erişiminizi sağlıyor. Fiyat açısından oldukça pahalı olan bu mağazadan alışveriş yapmasanız da gezmenizi öneririz.

Zaman zaman indirime giren Import Parfumerie’den ise parfüm ve makyaj malzemesi almak isteyenler için önerebileceğimiz bir mağazadır.

Süpermarket olarak da Coop ve Migros en yaygın marketlerdir. Cumartesi günü sabah saatlerinde 1-2 saatliğine kurulan pazarlardan taze sebze, meyve, et, ekmek alabilirsiniz ama market fiyatlarından daha pahalıdır.

Hediyelik eşya almak isteyenler için en iyi seçenek Casagrande mağazasıdır. Göl ve eski şehir arasında kalan Schwanenplatz bölgesindedir. Burada İsviçre çikolatası, İsviçre çakısı, guguk kuşlu saat gibi İsviçre’ye özgü hediyelikler bulabilirsiniz.

Luzern’de alışveriş yapabileceğiniz iki ana nokta bulunmaktadır. Birincisi eski şehirdedir (Schwanplatz bölgesi ile batıdaki Mühlenplatz bölgesi). Eski şehirde butikler, ayakkabı mağazaları ve antik eşya mağazaları bulabilirsiniz. Diğeri ise Neustadt dedikleri yeni şehirdir (Tren istasyonu ve Hirshengraben Caddesi). Şehrin dışındaki alışveriş merkezleri ise bildiğimiz mağazalar, elektronik ürünler, gözlükler, bahçe eşyaları bulabilirsiniz.

Mağazaların çoğu pazartesiden cumaya 09.00-18.30 saatleri arasında, perşembe günleri 21.00’a kadar çalışır. Cumartesi günü çalışma saatleri ise 08.00- 16.00/17.00 arasındadır. Pazar günleri ise ana tren istasyonları dışında mağazalar kapalıdır.


Luzern Turları