Kingston Mutfağı

Kingston mutfağı, tıpkı tüm Jamaika şehirlerinde olduğu gibi buradan yolu geçen pek çok kültürün etkisinde kalmıştır. İspanya, İngiltere, Afrika, Hint ya da Çin mutfağının etkileri görülür. Pek çok farklı teknikte hazırlanan yemeklerde değişik çeşni ve baharatlara oldukça sık rastlanır. Bunun dışında deniz ürünleri, tropik meyveler ve az da olsa kırmızı ya da beyaz et kullanılır. Ülkenin en ünlü yemeği köri soslu keçidir. Hafif sulu olan yemeğin yanında pilav servis edilir. Bunun dışında ake bitkisi ve tuzlama balık ile hazırlanan yemek, acı soslu tavuk, fasulye ile servis edilen sığır kuyruğu ya da kırmızı fasulye çorbası denenebilecek lezzetler arasındadır.

Popüler restoranlar

Hot Pot: Her ne kadar çalışanlar yavaş hareket ediyor olsa da, gerçek anlamda yerel lezzetleri denemek istiyorsanız Hot Pot’a mutlaka uğrayın.

Sonya's Homestyle Cooking: Ana yemeklerinden daha çok yöresel Jamaika kahvaltısıyla ün yapmış olan mekân tüm gün hizmet veriyor.

Diğer restoranlar: Boon Hall Oasis, Patrice’s Restaurant, Moby Dick, Chung’s, Grog Shoppe, Kushites, Chez Maria, Guilt Trip, Scotchies.

Bahşiş

Jamaika’daki mekânlarda garsonlar bahşiş beklentisinde olmasa da hesabın %10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.