Google+

Arama formu

Georgetown Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Georgetown Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Georgetown, Malezya'nın Penang eyaletinin başkentidir. Penang Adası’nın kuzeydoğu ucunda yer alır. Ülkenin en eski şehirlerinden biri olan Georgetown, UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı olarak kabul edilmiştir. 1786 yılında Kaptan Francis Light tarafından kurulmuş olan şehir, adını Britanya Kralı III. George'tan almaktadır.

Georgetown Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

George Town (Penang) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Rumahku Express, Georgetown, Penang, The Baker's House, 1,900sqf, Stunning View, 45m Pool, Close To Gurney güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Georgetown Tropicana 218 by Airlevate Suites, Tropicana 218 Macalister-tower A, Cozy Home. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dream Traveller Private Room, Dream Traveller Guest House, Georgetown Heritage Motel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Armenian House, B&L Islanders Inn, Angmoh Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un George Town (Penang) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bu kadar eski bir şehir olması ve UNESCO tarafından konuruyor olması, Georgetown’ı turistlerin gözünde çok özel bir yerde tutmaktadır. Ancak sadece tarihi ve doğal güzellikleriyle değil, sağlık turizmi açısından da önemli bir şehirdir Georgetown. Özellikle Singapur ve Endonezya’dan her yıl binlerce kişi sağlık için bu şehri ziyaret eder.

Georgetown şehrinde tropikal yağmur ormanı iklimi görülür. Yıl boyunca oldukça tutarlı hava sıcaklıklarına sahiptir. Yıllık sıcaklıklar 21 ila 32 derece arasındadır. Aralık-şubat ayları arasındaki dönem en yağışsız zamandır. Bu dönemde şehirde şubat ayında Penang Sıcak Hava Balonu Festivali yapılır. Bir diğer önemli etkinlikse tüm ağustos ayı boyunca süren Georgetown Festivali’dir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=ONo-Iw_uBLM


George Town (Penang) Turları