Google+

Arama formu

Monte Carlo’da Gezilecek Yerler

Monte Carlo’da Gezilecek Yerler

Her ne kadar Monte Carlo, daha çok deniz tatili ya da bitmeyen gece hayatı arayanların tercih ettiği bir gezi rotası olsa da, mimari ve tarihi açıdan da pek çok zenginliğe sahip. Katedraller, müzeler ya da sarayları gezmek keyifli olacaktır.

Görülmesi gereken diğer yerler: Église Saint-Charles, Chapelle de la Miséricorde, Musée National: Villa Sauber, Musée Océanographique et Aquarium, Musée naval de Monaco, Musée d'Anthropologie préhistorique, Fort Antoine.

Monte Carlo lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Monaco Room, Hôtel Hermitage, Hotel Metropole Monte-Carlo. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Apartment Montercarlo near Casino, Studio Monaco gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Monte Carlo Center, Princesse Grace Apartment, Appartment Monaco Les Agaves otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Monte Carlo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Église Sainte-Dévote

Église Sainte-Dévote

Hikâyeye göre Ortaçağ döneminde beyliğin hamisi olan Devote, 4. yüzyılda Corsica’da şehit olur. Küçük bir tekneye konan bedeni, Monaco sahiline vurur. Yüzyıllar sonra bu bölgeye onun ruhunu onurlandırmak adına bu kilise inşa edilir.

Cathédrale de Monaco

Cathédrale de Monaco

1875 yılında inşa edilen katedral, La Turbie’den getirilen beyaz taşlarla yapılmıştır. İçyapısı da dışı kadar ihtişamlı olan katedralde Prenses Grace’in mezarı da bulunuyor.

Palais Princier: Les grands appartements

Palais Princier: Les grands appartements

Eski Monaco olarak adlandırılan bölgenin ortasında bulunan bu devasa saray, zamanında Monaco Prensi’nin eviydi. Düzenlenen rehberli gezilerle içerisindeki lüks daireleri görebilirsiniz.

Musée de la Chapelle de la Visitation

Musée de la Chapelle de la Visitation

İtalyan Barok tarzının en iyi örneklerinden biri olan yapıyı gezerken öncelikle mimarisinden etkileneceksiniz. Uzun zamandır müze olarak kullanılan yerde Rubens, Ribera ve Zurbaran’ın eserlerini görmek mümkündür.