Tel Aviv’de Nerede Kalınır?

Akdeniz sahili kentlerinden Tel Aviv, Kudüs'ten sonra İsrail'in ikinci en büyük kenti olarak öne çıkmaktadır. Denize kıyısı olması ve geniş özgürlük alanı sunmasından dolayı Tel Aviv'i 7'den 70'e turistler tercih etmektedir. Turist yelpazesinin genişliği konaklama seçeneklerinin çeşitliliğine yansımaktadır. Tel Aviv; kamp alanı ve hostel tercih edenlerden 5 yıldızlı lüks otellerden vazgeçmeyenlere kadar herkes için seçenekler sunmaktadır. 

İpucu: Özellikle sahil şeridinde yer alan otellerde konaklamak isteyen turistlerin birkaç hafta önceden yer ayırtmaları tavsiye edilir. Ayrıca Tel Aviv otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Tel Aviv'de Nerede Kalınır - Tel Aviv’in Bölgeleri

Tel Aviv tam yönetimsel olarak bölgelere ayrılmamıştır lakin coğrafya olarak Kuzey, Merkez, Güney ve Doğu, ve Jaffa gibi isimlerle bölünmüştür. Tel Aviv'in merkezi yani Tayelet, Beyaz Şehir (Şehrin Kalbi Bölgesi), Liman ve Jaffa'dan oluşan mahalleler otellerin bulunduğu lokasyonlardır. Küçük bir şehir olan Tel Aviv'in otellerinin yüzde 90'ına yürüyerek 15 dakika içinde ulaşmanız mümkündür. 

Yaygın, ucuz, çağdaş ve düzenli bir otobüs ağına sahip Tel Aviv'de otobüsler sabah 05.00’ten gece 00.00'a kadar hizmet vermektedir. Özellikle turistik mahaller için gece 00.00’ten sabah 04.00'e kadar çalışan gece seferleri de bulunmaktadır. Otobüse alternatif olarak bisiklet yolları ile beraber bisiklet kullanımı da yaygınlaşmaktadır. Şehir merkezlerinde veya otellerde bisiklet kiralanabilir.

Akdeniz kentinde mahalle diyebileceğimiz 50 bölge bulunmaktadır. Neve Tzedek, Florentin, Ramat-Ha'Chayal gibi her bir mahallenin diğerinden ayrı kültürel farklılığı vardır. Güneyden kuzeye doğru gelişen Tel Aviv'de konaklama için kuzeye gittikçe modern yapılarla daha fazla karşılaşırsınız.

Tayelet Bölgesindeki Tel Aviv Otelleri

Tel Aviv'in en büyük otelleri sahil şeridi boyunca Tayelet bölgesinde bulunmaktadır. Kilometrelerce uzayan Akdeniz sahilinde dünyaca ünlü Hilton, Intercontinental, Carlton, Sheraton, Renaissance, Crowne Plaza otellerini de bulabilirsiniz. Bölgedeki pek çok otel deniz manzaralı odalara sahip olsa da, bazı otel ve odaların deniz manzarası sunmadığını akılda tutmak gerekebilir.

555 odalı David Intercontinental Oteli; büyüklük açısından uluslararası standartlarda çok büyük sayılmasa da Tel Aviv’in en büyük otelidir.

 • Royal Beach Hotel Tel Aviv by Isrotel Exclusive Collection
  Özellikler
  : Yüzme havuzu, sahilde, havaalanı servisi, spa ve sağlık merkezi.
  Fiyat: Geceliği 188 € - 297 €  (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Royal Beach Hotel Tel Aviv by Isrotel Exclusive Collection

 • Isrotel Tower Hotel
  Özellikler
  : Otopark, yüzme havuzu, fitness merkezi, plaja yakın.
  Fiyat: Geceliği 168 € - 176 € (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Isrotel Tower Hotel

Beyaz Şehir (Şehrin Kalbi Bölgesi) Bölgesinde Tel Aviv Otelleri

Sahil şeridinden iki kilometre içeride Rothschild Bulvarı ve Allenby Caddesi etrafındaki Beyaz Şehir bir diğer adıyla Şehrin Kalbi Bölgesi bulunmaktadır. Deniz kıyısı otellerinden farklı olarak buradaki oteller etrafındaki butik, kafeterya, restoran ve eğlence mekânlarıyla değer kazanmaktadır. Tel Aviv'in alışveriş, kültür, gastronomi, eğlence noktası bölgesini, şehrin nabzını balkonundan bile tutmak isteyen turistler seçebilir.

 • The Rothschild Hotel - Tel Aviv's Finest
  Özellikler
  : Ücretsiz otopark, restoran, oda servisi, bar, plaj yakınında.
  Fiyat: Geceliği 253 € - 390 € (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  The Rothschild Hotel - Tel Aviv's Finest

 • Hotel Nordoy
  Özellikler
  : Havaalanı servisi, otopark, aile odaları, plaj yakınında.
  Fiyat: Geceliği 174 € - 246 € (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın

Jaffa Bölgesinde Tel Aviv Otelleri

Son birkaç yıldır Jaffa, özellikle butik otelleriyle fark yaratmaktadır. Jaffa bölgesinde de sahil şeridinin bulunması konaklama için hem denize hem de şehre yakın olmayı isteyen turistler için not edilebilir. Şehrin hareketli noktalarına Jaffa'dan 20 dakika yürüme mesafesiyle erişebilirsiniz. Jaffa'da konaklayacaklar kendilerini küçük tarihi bir şehirde hissedecekler.

 • Andromeda Hill Apartments And Spa
  Özellikler
  : Havaalanı servisi, ücretsiz otopark, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi, açık yüzme havuzu.
  Fiyat: Geceliği 145 € - 170 € (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Andromeda Hill Apartments And Spa

 • Market House - An Atlas Boutique Hotel
  Özellikler
  : Ücretsiz Wi-Fi, otopark, aile odaları, evcil hayvan girebilir, tüm odalarda çay / kahve makinesi.
  Fiyat: Geceliği 180 € - 197 €  (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Market House - An Atlas Boutique Hotel

Tel Aviv'de bölgelere konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınızı oteli bulamadıysanız Tel Aviv Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Tel Aviv otellerini görmek için tıklayın.