Pattaya’da Gezilecek Yerler

Pattaya, hem etkinlik hem de görülecek yerler anlamında pek çok seçenek sunuyor. Dilerseniz golf oynayıp go-kart yarışı yapabilir, dilerseniz tüm gün plajlarında dinlenebilir, dilerseniz de anıtsal parklarını ya da tarihi yapılarını gezebilirsiniz.

Görülmesi gereken diğer yerler: Khao Phra Tamnak, Mini Siam, Wat Photisamphan, Wat Nong Yai, Wat Chong Lom, Baan Sukhawadee, Chaloem Phra Kiat Park, Wat Phra Yai, Wat Khao Phra Bat, Wang Sam Sien, Wat Yansangwararam, Wang Saen Suk

Prasat Satchatham

SOT_Colour-copy_1.jpg

İsminin Türkçesi ‘gerçeklik tapınağı’ olarak çevrilebilecek olan Prasat Satchatham, şehrin kuzey bölgesinde yer alıyor. Sadece tahta kullanılarak inşa edilen bu tapınak, ahşap üzerindeki oymaları ve desenleriyle dikkat çekiyor. Deniz kıyısında yer alan tapınak her gün sabah saat 08.00’den akşam 17.00’ye kadar açıktır.

Paradise Pattaya

DSC_0291.jpg

Bir sanat müzesi olan Paradise Pattaya’da bölgenin sanat kültürünü, anamorfoz tekniğiyle yapılmış işleri, 3D resimleri görmek ve hatta onlara dokunmak mümkündür. Burası özellikle çocukların iyi vakit geçirebileceği bir müzedir denebilir.

Anek Kusala Sala

Turist gruplarının sıkça ziyaret ettiği Anek Kusala Sala müzesinde, Çin sanatından yaklaşık 300 örnek sergileniyor. Özellikle bronz ve pirinç heykellerin dikkat çektiği müze, Pattaya’nın 16 kilometre güneyinde olsa da görülmeye değerdir.

Wat Chai Mongkhon

img_280.jpg

Şehrin merkezinde yer alan Wat Chai Mongkhon tapınağı içerisinde yaklaşık 350 yıllık Buda heykellerini barındırıyor. 1937 yılında inşa edilen tapınağa giriş ücretsizdir.

Ko Lan Adası

thailand-pattaya-ko-lan-island-tien-beach.jpg

Pattaya’nın 7 kilometre açığında yer alan bu küçük ada, üzerindeki beş farklı plajla günübirlikçilerin uğrak yeridir. Beyaz kumuyla dikkat çeken plajlara gitmek için Walking Street’ten her gün yarım saatte bir tekneler kalkıyor. Dönüş için son tekne saat 18.00’dedir.