Praslin Island Genel Bilgiler / Rehber

Praslin Adası Şeyseller’de bulunan ve buranın en büyük ikinci adasıdır. Yüzölçümü ise 38 kilometre karedir. Mahé’nin 44 kilometre kuzeydoğusunda konumlanmaktadır. Toplam nüfusu ise yaklaşık 6500’dür. Adanın ana yerleşim yerleri Baie Ste Anne, Anse Volbert ve Grand’ Anse’dir.

Bu ada 1744 senesinde kâşif Lazare Picault tarafından keşfedilmiş ve ilk keşfedildiğinde de Isle de Palmes ismi verilmiştir. Bu zamanlarda daha çok korsanlar ve Arap tüccarlar tarafından kullanılan bir ada idi. 1768 senesinde ise, Fransız diplomat César Gabriel de Choiseul(Praslin Dükü) anısına Praslin olarak isimlendirilmiştir.

Praslin Adası bir turizm noktası olarak bilinmektedir. Bundan dolayı burada çok sayıda oteller, oldukça güzel plajlar bulunmaktadır. Bölgede bulunan en güzel plajların başında ise Anse Lazio ve Anse Georgette gelmektedir. Adanın görsel olarak en önemli güzelliklerinden bir tanesi ise, burada yetişen vanilyalı orkidelerdir.

Praslin ile ilgili blinmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi, buranın tamamen risksiz bir bölge olmadığıdır. 2011 senesinin Ağustos ayında, burada bulunan denizlerde 2 kez boğa köpekbalıklarına rastlanmıştır.