Google+

Arama formu

Praslin Island

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 SCR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 26℃
Şub 27℃
Mar 27℃
Nis 27℃
May 27℃
Haz 26℃
Tem 25℃
Ağu 25℃
Eyl 26℃
Eki 26℃
Kas 26℃
Ara 26℃
Genel Bilgiler / Rehber

Praslin Adası Şeyseller’de bulunan ve buranın en büyük ikinci adasıdır. Yüzölçümü ise 38 kilometre karedir. Mahé’nin 44 kilometre kuzeydoğusunda konumlanmaktadır. Toplam nüfusu ise yaklaşık 6500’dür. Adanın ana yerleşim yerleri Baie Ste Anne, Anse Volbert ve Grand’ Anse’dir.

Bu ada 1744 senesinde kâşif Lazare Picault tarafından keşfedilmiş ve ilk keşfedildiğinde de Isle de Palmes ismi verilmiştir. Bu zamanlarda daha çok korsanlar ve Arap tüccarlar tarafından kullanılan bir ada idi. 1768 senesinde ise, Fransız diplomat César Gabriel de Choiseul(Praslin Dükü) anısına Praslin olarak isimlendirilmiştir.

Praslin Adası bir turizm noktası olarak bilinmektedir. Bundan dolayı burada çok sayıda oteller, oldukça güzel plajlar bulunmaktadır. Bölgede bulunan en güzel plajların başında ise Anse Lazio ve Anse Georgette gelmektedir. Adanın görsel olarak en önemli güzelliklerinden bir tanesi ise, burada yetişen vanilyalı orkidelerdir.

Praslin ile ilgili blinmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi, buranın tamamen risksiz bir bölge olmadığıdır. 2011 senesinin Ağustos ayında, burada bulunan denizlerde 2 kez boğa köpekbalıklarına rastlanmıştır.

Nüfus : 6.500
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Seyşeller Vizesi

Umuma mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.