Google+

Arama formu

Lusaka Mutfağı

Lusaka şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Heavenly Crib güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri The Terrace Apartments Zambia, Gorgeous 3 bedroom home in the heart of Lusaka, Dede Apartment -A Home Away From Home.... Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Afrocentric Appartment, Kinghurst, City Apartment, Sheilas home away from home gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Fish Eagle Backpackers, Wanderers Backpackers and Campsite, Lusaka Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Lusaka aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Zambiya mutfağının en önemli besin ürünleri mısır ve darıdır. “Nsima” adını verdikleri darı ve mısırdan yapılmış katı lapayı avuçlarının içine alıp minik parçalar kopararak top şeklinde hazırlarlar. “Ndiwo” ve “Umunani” adlı güveç yemeklerine batırarak tüketirler. Bu güveçler genellikle kırmızı et, tavuk ya da balıkla hazırlanır. Maddi gücü yetmeyenler ise fasulye, yer fıstığı ya da bamya kullanır.

Popüler restoranlar

Eviva, Portico’s, Misty’s, Muskaan, The Marlin Restaurant, Gerritz, Dong Fang.

Bahşiş

Zambiya’daki mekânlarda garsonlar bahşiş beklentisinde olmasa da hesabın yüzde 10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.


Lusaka Turları