Google+

Arama formu

HEM EĞLENCE HEM DİNLENCE, TURGUTREİS

Bodrum yarımadasının Ege denizine açılan kapısı Turgutreis…Marinası ve birbirinden güzel turistik tesisleri ile ilçe olabilecek kapasiteye sahip bir belde. Muhteşem doğası ve kumsalları ile alışveriş, eğlence, yeme-içme tutkunları için ideal bir tatil yöresi.

2003 yılında açılan D-Marin ise beldenin çehresini değiştirdi. Açılan yeni otel ve restoranlar sayesinde turizm kapasitesi arttırıldı.

Turgutreis

Uluslararası gümrük hüviyetinde olan Turgutreis’ten Yunan adalarına gitmek de çok kolay. Özellikle D-Marin’den Kos ve Kalimnos adalarına yapılan seferlere turistlerin ilgisi büyük. Kos’a 15 dakikada ulaşmak mümkün.

Turgutreis bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Turgutreis, 1583’te Sultan Süleyman’ın Rodos şövalyelerine karşı kazandığı zaferden sonra Osmanlı toprağı olmuş. Büyük denizcimiz Turgutreis’in adını taşıyan bu beldemizde mutlaka her zevke hitap eden bir eğlence, dinlence bulabilirsiniz. Mesela buradan gün batımını bütün ihtişamıyla seyredebilirsiniz.

Turgutreis şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavise edilenleri Swissotel Resort Bodrum Beach, Veltur Turiya Hotel Spa, Sundance Suites Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dragut Point North Hotel, Victoria Suite Hotel Spa, Golden Beach Bodrum. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları mereak ediyorsanız Golden Beach Bodrum, La Blanche Resort Spa Hotel, Grand Park Bodrum tesislerini incelebilirsiniz. Bir de Tatilsepeti.com'un Turgutreis aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Turgutreis-1

Marinada soluklanabilir, balıkçılarında yemek yiyebilir, yerel pazarından çeşitli otlar ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Turgutreis’in Cumartesi günleri kurulan pazarı meşhur. Bu pazarda köylülerin kendi ürettikleri taptaze sebze ve meyveleri tatmalısınız.

Gümüşlük ve Karaincir arasına dağılmış irili ufaklı koyların her biri ayrı bir güzellikte. Bu plajlardan en yakını ise Günbatımı Plajı. Turgutreis’in 3 deniz mili açığındaki Çatal adası ise teknelerin en popüler uğrak yerlerinden biri.

Turgutreis’e 5 km mesafedeki Fener koyu sörfçülerin buluşma noktası. Çünkü Turgutreis önceden tahmin edilemeyen güçlü rüzgarları ile rüzgar sörfçüleri için bir cennet.

Turgutreis-2

Diğer önemli koyları ise Akyarlar meteoroloji ve Akçabuk koyu. Turgutreis’e yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Karaincir’deki ince kumlu 500 metrelik sahil ise iki tarafı tepelerle çevrili olduğundan oldukça sakin ve rüzgarsız.

Turgutreis’in bir diğer özelliği ise antik çağlarda batmış olan bir çok geminin kalıntılarının bu sahillerde olması. Hatta ilk sualtı arkeolojik kazıları bu bölgede yapılarak Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi açılmıştır.
 

Etiketler


SEYHAN YÜCEYATAK kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

SEYHAN YÜCEYATAK

 1954 İstanbul doğumluyum. Bodrum ve İstanbul’da yaşamaktayım. Seyahat en büyük tutkum. Yeni yerlere gitmek, oraları keşfetmek, kültürlerini, yeme- içme alışkanlıklarını gözlemlemek, değişik lezzetler tatmak benim için vazgeçilmez. Bugüne kadar 101 ülke ve 520 civarında şehir gezdim. Bu öyle bir tutku ki, bir süre sonra bazı...