Google+

Augsburg’da Gezilecek Yerler

80111 Eki 2016Lokasyon Detay

Augsburg’da Gezilecek Yerler

Tipik bir Bavyera kenti olan Augsburg’da mimari zenginlikler göz alıcıdır. Ancak küçük bir şehir olması sebebiyle çok büyük çeşitlilik yoktur.

Augsburg’da gezilecek diğer yerler: Rathausplatz, GlasPalast, Dom Maria Heimsuchung, Goldener Saal, Rathaus, Fuggerei Müzesi, Perlachturm

Augsburg lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Ferienwohnung Winkler, Augusta-Refugium, Zirbelnuss. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Apartment an der Messe Augsburg, Steinhauser`s Ferienwohnungen gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Ferienwohnung in Augsburg, Ferienwohnung in Augsburg Hochzoll N, Apartment Fuggerstadt otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Augsburg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Augsburg şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Münih'teki Orijinal Pub Crawl (25 €), Zeichen & Wunder: Münih şanslı yerler (16 €), Münih Residenz: Hercules Hall STar Konseri (57 €), Münih: Residenz Mahkemesi Chapel Konser (32 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Fuggerei

5711 Eki 2016Gezilecek Yerler

Fuggerei

Jakob Fugger’in mirası olan Fuggerei dünyanın en eski sosyal hizmetler evidir. Katolik kilisesi tarafından fonlanan binada 200 kişi kalmaktadır. Kompleksin içine ziyaretçi kabul edilmektedir ancak yolları trafiğe kapalıdır. Binanın eski dönemlerdeki halini ve o dönemin yaşam koşullarını belgeleyen arşiv Fuggereimuseum’da sergilenmektedir.

-

St Anna Kirche

3511 Eki 2016Gezilecek Yerler

St Anna Kirche

Almanya’daki ilk Rönesans kilisesi addedilen Anna Kirsche, oldukça sade bir dış görünüme sahiptir. Ancak içi bir hayli güzeldir. Üfuggerkapelle, yani Jacob Fugger ve akrabalarının yattığı mezarlar, bu kilisededir. Muhteşem fresklere sahip Golsdsmşths Şapeli mutlaka görülmelidir. Kilise reform döneminde önemli bir rol oynamıştır.

-

Maximilianmuseum

1111 Eki 2016Gezilecek Yerler

Maximilianmuseum

Maximilianmuseum iki kasaba evinin birleşiminden oluşan bir binaya sahiptir. Müze koleksiyonunda Elias Holl’un mimari yapıtlarının orjinal ahşap modeller ve altın ve gümüş eski paralar bulunmaktadır.Müzede koleksiyon içinden yapılan seçkilerle Bavyera ruhunu anlatan süreli sergiler de düzenlenmektedir.

-

Bertolt-Brecht-Haus

1111 Eki 2016Gezilecek Yerler

Bertolt-Brecht-Haus

Memleketi olan Augsburg, büyük oyun yazarı Bertolt Brecht’i onun anısına1998’de açılan bu evle yaşatmaktadır. Evden müzeye çevrilmiş bu bina meşhur oyun yazarının doğduğu evdir. İçeride Brecht’e ait kişisel eşyalar, ve yazdığı oyunlara dair temsillerin posterleri vardır.

-

Augsburg ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-