Google+

Arama formu

Augsburg’da Gezilecek Yerler

Augsburg’da Gezilecek Yerler

Tipik bir Bavyera kenti olan Augsburg’da mimari zenginlikler göz alıcıdır. Ancak küçük bir şehir olması sebebiyle çok büyük çeşitlilik yoktur.

Augsburg’da gezilecek diğer yerler: Rathausplatz, GlasPalast, Dom Maria Heimsuchung, Goldener Saal, Rathaus, Fuggerei Müzesi, Perlachturm

Augsburg lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Ferienwohnung Winkler, Zirbelnuss, Augusta-Refugium. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Haus Alex, Gemütliche Wohnung in der City - Augsburg Göggingen gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Apartment Elora, Fewo nahe Hauptbahnhof, Apartment an der Messe Augsburg otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Augsburg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Fuggerei

Fuggerei

Jakob Fugger’in mirası olan Fuggerei dünyanın en eski sosyal hizmetler evidir. Katolik kilisesi tarafından fonlanan binada 200 kişi kalmaktadır. Kompleksin içine ziyaretçi kabul edilmektedir ancak yolları trafiğe kapalıdır. Binanın eski dönemlerdeki halini ve o dönemin yaşam koşullarını belgeleyen arşiv Fuggereimuseum’da sergilenmektedir.

St Anna Kirche

St Anna Kirche

Almanya’daki ilk Rönesans kilisesi addedilen Anna Kirsche, oldukça sade bir dış görünüme sahiptir. Ancak içi bir hayli güzeldir. Üfuggerkapelle, yani Jacob Fugger ve akrabalarının yattığı mezarlar, bu kilisededir. Muhteşem fresklere sahip Golsdsmşths Şapeli mutlaka görülmelidir. Kilise reform döneminde önemli bir rol oynamıştır.

Maximilianmuseum

Maximilianmuseum

Maximilianmuseum iki kasaba evinin birleşiminden oluşan bir binaya sahiptir. Müze koleksiyonunda Elias Holl’un mimari yapıtlarının orjinal ahşap modeller ve altın ve gümüş eski paralar bulunmaktadır.Müzede koleksiyon içinden yapılan seçkilerle Bavyera ruhunu anlatan süreli sergiler de düzenlenmektedir.

Bertolt-Brecht-Haus

Bertolt-Brecht-Haus

Memleketi olan Augsburg, büyük oyun yazarı Bertolt Brecht’i onun anısına1998’de açılan bu evle yaşatmaktadır. Evden müzeye çevrilmiş bu bina meşhur oyun yazarının doğduğu evdir. İçeride Brecht’e ait kişisel eşyalar, ve yazdığı oyunlara dair temsillerin posterleri vardır.