Google+

Arama formu

Atlantic Cİty Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Atlantic City ABD’nin Atlas Okyanusu kıyısında yer alır ve yerel idare bakımından New Jersey eyaletine bağlıdır. ABD’nin gözde yazlık sayfiye yerleşkelerinden biridir. Bunda Gulf Stream sıcak su akıntısının iklimi yumuşatmasının önemli bir rolü vardır. Nüfusu ise yalnızca 39.000’dir.

Atlantic Cİty Hakkında Bilinmesi Gerekenler
taketours.com

Atlantic City ABD’nin Atlas Okyanusu kıyısında yer alır ve yerel idare bakımından New Jersey eyaletine bağlıdır. ABD’nin gözde yazlık sayfiye yerleşkelerinden biridir. Bunda Gulf Stream sıcak su akıntısının iklimi yumuşatmasının önemli bir rolü vardır. Nüfusu ise yalnızca 39.000’dir.

Atlantic City kurulduğundan beri hep turizm odaklı bir gelişim izlemiştir. Kuruluşu Absecon adası ve Philadelphia arasında ki demiryolu inşasına kadar gitmektedir. Bu demiryolu inşasında çalışan işçiler için yiyecek ve içecek sağlayan bir yer olmuş, demiryolu inşası bittikten sonraysa hızla gelişmiştir. 1950 yıllarına kadar gelişme gösteren şehir bu tarihten sonra biraz durgunlaşsa da 1976 yılında çıkan bir yasayla casino kumarhaneler yaygınlaşınca tekrar canlanmıştır. 

Atlantic City ince uzun kumsallarıyla ünlenmiştir. Özellikle surf ve kano sporu ile uğraşanların rağbet gösterdiği gözde şehirlerden biridir. Özellikle yaz aylarında hem ABD içinden hem de yurtdışından birçok turist çeken Atlantic City özellikle yaz tatilciler için cennet gibi bir yer olmaktadır.

Tanıtıcı Video: