Google+

Denver Gezilecek Yerler

145128 Ara 2015Lokasyon Detay

Denver Gezilecek Yerler
city-data.com

Orta Amerika’nın uçsuz bucaksız topraklarında ki tek metropol olan Denver, Rocky Dağları’nın eteklerinde, büyük Platt Nehri’nin kıyısında kurulmuş, etkileyici bir doğal güzelliğe sahip olan şehirdir. Denver özellikle parkları, gölleri ve doğal alanları ile ünlüdür. Karşısında ki Rocky Dağları’nın zirvesinde hemen hemen her mevsim görülen kar ve şehrin gökdelenleri Denver’in silüetini oluşturmaktadır. Orta Amerika’ya yolunuz düşerse ilk görmeniz gereken şehirlerden biri Denver olmalıdır.

DENVER SANAT MÜZESİ

Denver (Colorado) lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Close to Everything Townhome, Denver's Best Gateways, Historic Three Bedroom in LOHI on Osage - HI05. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Comfort Suites Near Denver Downtown, Hilton Garden Inn Denver/Cherry Creek gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Home2 Suites by Hilton Denver International Airport, Sheraton Downtown Denver Hotel, 2411 Tremont Pl - FP04 otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Denver (Colorado) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Denver Gezilecek Yerler-1
davispartnership.com

Denver Sanat Müzesi, dünyanın her yerinden eserlerin bulunduğu büyük bir koleksiyona ev sahipliği yapar. Burada ABD’nin en büyük kızıldereli sergileri vardır. Batı Amerikan Sanatı bölümü en ünlü galerisini oluşturur. Oldukça interaktif bir müzedir ve çeşitli aktivitelerle özellikle çocuklar için müzeyi gezmek eğlenceli bir hale gelmektedir. Dış tasarımı modern bir tasarımla oldukça ilginç bir şekilde dizayn edilmiştir. Denver Sanat Müzesi içerdiği tarihi parçalarla turistlerin Denver’da en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir.

 • Adres: 100 W 14th Ave Pkwy, Denver, CO 80204, ABD
 • Telefon:+1 720 865 5000
 • Saatler: 10:00 – 17:00
 • Web sitesi için tıklayınız.

CONFLUENCE PARK

Denver Gezilecek Yerler-2
i.kinja-img.com

Chery Creek ve Platte Nehri’nin birbirine karıştığı yerde güneşli bir Denver gününde oldukça kalabalık olan bu yemyeşil doğal alan, hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin çok güzel vakit geçirebileceği bir dinlenme ve piknik alanıdır. Burada nehrin etrafında özel tasarlanmış oyuklara uzanarak şehrin panoramik bir manzarasını seyredebilir ve Perşembe akşamlar düzenlenen konserlerde eğlenebilirsiniz. Parkın üst kısmında ki yollar ise genellikle koşucu ve bisikletçilerin uğrak yeridir. Şehirden kaçıp dinlenmek isteyenler için çok güzel bir fırsat sunan Confluence Park’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Adres: 2250 15th St, Denver, CO 80202, ABD
 • Telefon:+1 720 913 1311

DENVER BOTANİK BAHÇESİ

Denver Gezilecek Yerler-3
panoramio.com

Denver’de gezilecek yerlerden bir diğeri de Denver Botanik Bahçesi’dir. Rocky Dağları’nın eteklerinde bulunan bu botanik bahçesi, bulunduğu konum ve içindeki flora zenginliğiyle insanın içini ferahlatan bir atmosfer sunmaktadır. Toplam 23 dönümlük bir alanda yerel florası ile Afrika ve Avustralya florasının karıştığı zengin bir bitki çeşitliliğine sahiptir. Dünyanın soğuk ve ılıman bölgelerinde yaşayan bitkilerden oluşan 7 farklı bahçeye sahiptir. Özellikle Japon bahçeleri en gözde yeridir. Bünyesinde bir de amfi tiyatro vardır ve yaz aylarında burada konserler verilir.

 • Adres: 1007 York St, Denver, CO 80206, ABD
 • Telefon:+1 720 865 3501
 • Saatler: 09:00 – 17:00
 • Web sitesi için tıklayınız.

DENVER HAYVANAT BAHÇESİ

Denver Gezilecek Yerler-4
mnginteractive.com

1896 yılında kurulan Denver Hayvanat Bahçesi, dünya çapında bir hayvanat bahçesi olarak bilinir ve bünyesinde çeşitli habitatlardan 700 farklı türde hayvan barındırır. Gergedanlar, goriller ve komodo ejderhaları dâhil egzotik hayvanlara ev sahipliği yapar. En meşhur bölümleri dağ ayıları, primatlar, amazon ormanları, maymun adaları ve kediler bölümleridir. Denver Hayvanat bahçesi çok büyük olduğundan bir tam gününüzü ayırmanız gerekebilir. Burası ayrıca dünyada ise tam sertifikalı olan 4 hayvanat bahçesinden biridir. Bu yer Denver’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

 • Adres: 2300 Steele St, Denver, CO 80205, ABD
 • Çalışma saatleri: 10:00 – 16:00
 • Telefon: +1 720 337 1400
 • Web sitesi için tıklayınız.

RED ROCKS PARK & AMPHİTHEATRE

Denver Gezilecek Yerler-5
redrocksonline.com

Morrison yakınlarında ki devasa bir kaya yapısının yanına 1906 yılında kurulmuş olan bu tiyatro, doğasıyla ve tarzıyla ziyaretçilerinin büyük ilgisini çekmektedir.  Konum olarak Denver’in 25 kilometre güney batısında bulunmaktadır. Burada ki 3 büyük kırmızı kumtaşı kayalarının arasında yer alan doğal amfi tiyatro, burada ki ses akustiğini kullanmak isteyen birçok sanatçının albüm kaydı için kullanılan bir mekan olmuştur. 9000 kişilik bu tiyatroda birçok ünlü sanatçı konser vermiştir. Hem kültürel hem de doğal bir gezi yapmak isteyenler için Red Rock, harika bir seçim olacaktır.

 • Adres: 18300 W Alameda Pkwy, Morrison, CO 80465, ABD
 • Telefon: +1 720 865 2494
 • Web sitesi için tıklayınız.

DENVER İTFAİYECİLER MÜZESİ

Denver Gezilecek Yerler-6
mnginteractive.com

Denver İtfaiyeciler Müzesi, 1909 yılında bir itfaiye istasyonu olarak inşa edilmiş ve 1978 yılında müze haline getirilmiştir. 1979 yılından bu yana ulusal tarihi yerler listesinde bulunan bu müze, 11.000 metrekarelik bir alana sahiptir. İçinde 30.000’den fazla eser, fotoğraf ve el yazmaları koleksiyonları bulunur. Ayrıca interaktif film gösterimleri de yapılan müze, çocuklar ve yetişkinler için büyüleyici bir hal almaktadır. Ana seviye, ikinci kat ve çocuk galerisi olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Turistler ve çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilen bu eğitici müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 • Adres: 1326 Tremont Pl, Denver, CO 80204, ABD
 • Telefon:+1 303 892 1436
 • Saatler: 10:00 – 16:00
 • Web sitesi için tıklayınız.

  WASHİNGTON PARK

Denver Gezilecek Yerler-7
countryclubtowers.co

Denver’in en güzel, en yeşil ve en hareketli parklarından biri olan Washington Park’ı da Denver’de gezip göreceğiniz yerler arasına ekleyebilirsiniz. Washington Parkı 19. Yüzyıl evleri ile etrafı çevrilmiş bir göl, çiçek bahçeleri, bir eğlence merkezi, futbol sahaları, koşu parkurları, voleybol sahaları ve tenis kortlarını içinde barındıran bir komplekstir. 160 dönümlük bir araziye kurulmuştur ve özellikle yaz aylarında gençler tarafından spor aktiviteleri yapmak için kullanılır. Yerel halk ve turistler tarafından da yoğun bir şekilde ziyaret edilir.

 • Adres: Washington Park, Denver, CO, Birleşik Devletler

COLORADO TARİH MERKEZİ

Denver Gezilecek Yerler-8
hpild.com

Colorado Tarih Merkezi, Colorado eyaletinin tarihine ışık tutan bir müzedir. İnteraktif sergi salonları ve ileri teknoloji ile donatılmış, oldukça eğlenceli ve öğretici bir sergi anlayışı vardır. Bünyesinde barındırdığı tarihi koleksiyonlarının yanında dev bir Colorado haritası üzerinde “Time Machine” adlı interaktif sergilerle eyalet tarihi oldukça kolay bir şekilde gözler önüne seriliyor. Günümüzde bazı bölümleri yol çalışması nedeniyle yıkılmış olsa da yeni bina çalışmaları devam etmektedir. Eğer zamanınız bol ise Denver’da görmeniz gereken yerlerden biri olan Colorado Tarih Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

 • Adres: 1200 Broadway, Denver, CO 80203, ABD
 • Telefon:+1 303 447 8679
 • Saatler: 10:00 – 17:00
 • Web sitesi için tıklayınız.
Denver (Colorado) şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Tanrılar Segway Adventure Bahçe (70.77 €), Aşağı Şehir Denver: Amazing Scavenger Hunt Macera (37.97 €), Denver: yerel kaynaklı öğle yemeği ile Rino eşiğindeki ülke (60.41 €), Denver Yerel Gibi: Özelleştirilmiş Rehberli Tur (25.89 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Denver (Colorado) ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-