key-west-347347__340.jpg

Key West gibi muhteşem bir tatil yerinin gece hayatı da doğal olarak oldukça hareketli. Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kıyılarının en güneyinde bulunan ada, eğlencenin nabzının attığı yerlerden… Ada sahip olduğu eşsiz tabiatın ve denizin yanı sıra gece hayatıyla da turistlerin gönlünde taht kuran bir nokta. Günbatımında başlayan eğlenceler, gün doğana kadar devam ediyor. Kısacası eğlencenin limiti neredeyse yok!

Günbatımı kutlamaları diye anılan etkinlik her akşam üstü Mallory Meydan’ında gerçekleşir. Adadaki birçok kişi bu enfes görüntüyü görmek için burada toplanır. Burada bulunan Sunset Pier manzaraya hakim konumda bulunan bir bar. Burada ıstakoz yada farklı atıştırmalıkların yanı sıra dilediğiniz alkolü söyleyip günbatımını seyre dalabilirsiniz. Yine aynı yerde bulunan ve Galleon Resort and Marina isimi otelin içinde bulunan Galleon Bar da halka açık olan bir bar. Oldukça popüler bir mekan olan Galleon’da da bir yandan bir şeyler yiyip bir yandan da içkinizi yudumlayarak güneşi batırabilirsiniz. Ya da mekanlara hiç oturmayıp günbatımını seyretmek de bir seçenek.

Key West’te happy hour’ların da keyfi başka. Pek çok mekan günün belli saatlerini happy hour ilan edip uygun fiyatlarla içki satıyor ya da hediye içkiler veriyor. Bunlardan bazılarına değinecek olursak, ilki Conch Republic Seafodd Company… Adanın en büyük açık hava barlarından birine sahip olan mekan marina bölgesinde bulunuyor. Canlı müzik eşliğinde keyifli anlar geçireceğiniz mekanda 16.00 ile 19.00 arasındaki happy hour’da iki içkiye karşılık bir içki bedava içebilirsiniz. Bu mekanın hemen yakınında bulunan Alonzo’s Oyster Bar’da happy hour mevcut. Saat 18.30’a kadar bu mekanda yiyeceğiniz ya da içeceğiniz her şey yüzde 50 indirimli. Burada karides yemeniz ve mojito içmeniz kesinlikle önerilir. Lazy Gecko ise Duval Street üzerinde bulunan bir mekan. Burada da 17.00 ile 20.00 arasında 2 içki içene 1 tane bedava kampanyası bulunuyor. Canlı müzikle başlayan geceler DJ performansı ile devam ediyor.

Müzik dinleyip şarkılarla coşmak isteyenler için ise ilk öneri Sloppy Joe’s… Key West’in en meşhur mekanlarından birisi olan Sloppy Joe’s, Duval Street’te bulunuyor. Rock, punk ya da blues başta olmak üzere pek çok müzik türünde sanatçıların sahne aldığı mekan, hemen hemen her gün eğlencenin nabzının attığı bir yer. Aynı tarzda hizmet veren Green Parrot Bar ise daha çok Key West yerel halkı tarafından tercih ediliyor. Cazdan funk’a pek çok müzik türüne sahnesini açan mekan, canlı müziğin olmadığı zamanlarda ise çok iyi bir playlist’e sahip. Irish Kevin’s Bar, cover şarkıların yanı sıra eğlenceli saatlerin geçirileceği bir mekan. Duval Street’te bulunan Smokin’ Tuna Saloon ise Kew West Songwriters Fest’in sponsorlarından olan, canlı müzik konusunda en iyi yerlerden birisi. Bunların yanı sıra Captain Tony’s Saloon, Don’s Place ve Chart Room at Pier House da gidilebilecek barlardan.