Google+

Arama formu

Savannah’ta Gezilecek Yerler

Savannah’ta Gezilecek Yerler

Arnavut kaldırımlı sokakları, parkları ve tarihi binalarıyla her yıl milyonlarca turisti de ağırlamasından dolayı önemli bir şehirdir.

Savannah’ta gezilecek diğer yerler

Savannah lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Savannah Dream Vacations - 1006 Drayton Street, Savannah Dream Vacations Carriage House, Dresser Palmer House. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Affordable Vacations, Embassy Suites Savannah Airport gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Savannah Town, Springhill Suites by Marriott Savannah Downtown Historic District, SVR-00212 506E. Waldburg Street otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Savannah aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Savannah’ta Gezilecek Yerler-1

Mercer-Williams Evi, SCAD Sanat Müzesi, Ralph Mark Gilbert İnsan Hakları Müzesi, Jepson Center.

Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı

Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı

Şehir merkezine yakın bir mesafede olan Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı, hem doğayla iç içe olmak hem de harika fotoğraflar çekmek için turistler tarafından çokça ziyaret edilmektedir. İhtişamlı ve tarihi giriş kapısı ve çevresinde göz alabildiğine uzanan meşe ağaçları, insana huzur vermektedir. İçeride ayrıca kolonyal dönemden kalıntılar gibi görülecek noktalar da mevcuttur.

Savannah Tarih Müzesi

Savannah Tarih Müzesi

Şehir merkezindeki tarihi alanı gezmeden önce Savanah Tarih Müzesi’ne uğramak faydalı olacaktır. Özellikle tüm şehrin ve bölgenin tarihini anlatan filmed kente dair tüm detayları görmek mümkündür.

Owens-Thomas Evi

Owens-Thomas Evi

İngiliz Mimar William Jay tarafından 1819 yılında yapılan ev, tam bir İngiliz mimarisi örneğidir. Yani simetrik dokunuşlar dikkat çekmektedir. Rehberli turu biraz hızlı ve yeterli olmasa da, mimari açıdan önemli özellikleri öğrenmenize yetecektir.

St John Katedrali

St John Katedrali

Katedralin inşası 1896 yılında tamamlanmış olsa da bundan iki yıl sonra çıkan yangında büyük hasar görmüş ve 1912 yılına kadar restorasyon çalışmaları sürdürülerek yeniden açılmıştır. Bavarya usulü ahşap işleri ve vitraylarıyla dikkat çeken, heybetli bir katedraldir.