Google+

Savannah’ta Gezilecek Yerler

21913 Eki 2016Lokasyon Detay

Savannah’ta Gezilecek Yerler

Arnavut kaldırımlı sokakları, parkları ve tarihi binalarıyla her yıl milyonlarca turisti de ağırlamasından dolayı önemli bir şehirdir.

Savannah’ta gezilecek diğer yerler

Savannah lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Savannah Dream Vacations Carriage House, Dresser Palmer House, SVR-00133 Taylor Parlor. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Savannah Chic, Residence Inn Savannah Downtown Historic District gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Savannah Chinoiserie, Mansion on Forsyth Park, Autograph Collection, SVR-00225 Norris Cook House otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Savannah aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Savannah’ta Gezilecek Yerler-1

Mercer-Williams Evi, SCAD Sanat Müzesi, Ralph Mark Gilbert İnsan Hakları Müzesi, Jepson Center.

Savannah şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Savannah Walking Tour (21.57 €), Savannah İç Savaşı Walking Tour (17.26 €), Historic Downtown Savannah: 60 veya 90-Dakika Segway Tour (42.29 €), Hop-On, Hop-Off Savannah Tam Gün Arabası Tur (26.75 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı

613 Eki 2016Gezilecek Yerler

Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı

Şehir merkezine yakın bir mesafede olan Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı, hem doğayla iç içe olmak hem de harika fotoğraflar çekmek için turistler tarafından çokça ziyaret edilmektedir. İhtişamlı ve tarihi giriş kapısı ve çevresinde göz alabildiğine uzanan meşe ağaçları, insana huzur vermektedir. İçeride ayrıca kolonyal dönemden kalıntılar gibi görülecek noktalar da mevcuttur.

-

Savannah Tarih Müzesi

2113 Eki 2016Gezilecek Yerler

Savannah Tarih Müzesi

Şehir merkezindeki tarihi alanı gezmeden önce Savanah Tarih Müzesi’ne uğramak faydalı olacaktır. Özellikle tüm şehrin ve bölgenin tarihini anlatan filmed kente dair tüm detayları görmek mümkündür.

-

Owens-Thomas Evi

1913 Eki 2016Gezilecek Yerler

Owens-Thomas Evi

İngiliz Mimar William Jay tarafından 1819 yılında yapılan ev, tam bir İngiliz mimarisi örneğidir. Yani simetrik dokunuşlar dikkat çekmektedir. Rehberli turu biraz hızlı ve yeterli olmasa da, mimari açıdan önemli özellikleri öğrenmenize yetecektir.

-

St John Katedrali

1513 Eki 2016Gezilecek Yerler

St John Katedrali

Katedralin inşası 1896 yılında tamamlanmış olsa da bundan iki yıl sonra çıkan yangında büyük hasar görmüş ve 1912 yılına kadar restorasyon çalışmaları sürdürülerek yeniden açılmıştır. Bavarya usulü ahşap işleri ve vitraylarıyla dikkat çeken, heybetli bir katedraldir.

-

Savannah ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-