Google+

Arama formu

Melbourne’de Nerede Kalınır?

Melbourne’de Nerede Kalınır?


Melbourne’de her zevke ve bütçeye uyan oteller bulmak mümkün. Şehir çok sayıda otele sahip olduğundan her türlü konaklama mekânı mevcut. Melbourne’de lüks otellerden, orta bütçeli otellerden pansiyonlara, butik otellerden konukevlerine kadar sayısız seçeneği ile konaklama sıkıntısı yaşamadan rahat bir seyahat geçirmeniz mümkün. Melbourne’de konaklama için tercih edebileceğiniz bölgelerin başında Docklands, St. K,lda, Fitzroy, Albert Parkı, Carlton gelmektedir. Melbourne’deki otellerde genellikle yer bulma sıkıntısı yaşanmamaktadır. Yine de yılın belli zamanlarında şehir çok sayıda ziyaretçi ağırladığından otellerdeki odalar da hızla dolmaktadır. Özellikle yaz dönemi şehirde turizm faaliyetlerinin hızlandığı bir dönemdir. Yaz aylarında şehir çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Ayrıca her yıl düzenlenen yemek ve şarap festivali zamanında da şehir adeta ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bu zamanlar Melbourne otellerin kapasitelerinin hızla dolduğu zamanlardır. Eğer seyahatinizi bu süre zarfı içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyorsanız yerinizi önceden ayırtmalısınız. Böylece hem yer bulma sorunu yaşamayacak hem de erken rezervasyon indirimleriyle konaklamaya ayırdığınız bütçeyi azaltmış olacaksınız.

Melbourne’de dünya standartlarında hizmet sunan beş yıldızlı lüks otellerin sayısı oldukça fazladır. Şehrin en lüks otelleri Yarra Nehri çevresinde yer alıyor. Yarra Nehri, Melbourne’u ikiye bölen bir nehir olup şehrin kalbi bu nehir etrafında şekillenmiştir. Yarra Nehri çevresinde yer alan oteller eşsiz nehir manzarası ve birbirinden lüks hizmetleriyle ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Şehirdeki diğer lüks oteller ise yine Yarra Nehri’ne çok uzak olmayan bölgelerde toplanmıştır. Southgate Meydanı ve St. Kilda Caddesi üzerinde çok sayıda beş yıldızlı otel bulmak mümkün. Bu bölgeler şehrin en hareketli ve lüks noktalarından olup sıklıkla tercih edilen konaklama mekânlarına ev sahipliği yapmaktadırlar. Bu bölgelerin yanı sıra Chapel, William, Bourke, Flingers ve Colins Sokakları üzerinde bulunan oteller de beş yıldızlı otel standartlarına sahiptir.

Melbourne seyahatiniz sırasında orta bütçeli bir otelde kalmak istiyorsanız şehir merkezinden biraz uzaklaşmanız gerekmektedir. Melbourne’ün merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunan Fairfield Banliyösü’nde çok sayıda orta bütçeli otel ve pansiyon bulunuyor. Bu bölgede yer alan otellerin bir kısmı çok fazla ziyaretçi kapasitesine sahip olmayıp oda sayısı azdır. Fakat yerinizi önceden ayırttığınız takdirde temiz ve nezih bir otelde oldukça uygun fiyatlara kalabilirsiniz. Fairfield Banliyösü şehir merkezinde olmadığı için ulaşım konusunda genellikle turistlerin gözünü korkutmaktadır. Fakat Melbourne şehir içi ulaşım konusunda oldukça gelişmiş bir şehir olduğundan herhangi bir sorun yaşamadan buradaki otellerden birinde konaklayabilirsiniz. Banliyöye tren ve otobüslerle istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Fairfield Banliyösü’nün haricinde Southbank Semti ve bu semtin yakınında yer alan Riverside Rıhtımı çevresinde de çok sayıda orta bütçeli otel bulmak mümkündür.

Konaklama için daha düşük bütçeli yerler arıyorsanız şehir merkezindeki Beckett ve Spencer sokakları üzerinde bulunan otellere göz atabilirsiniz. Bu sokaklarda bulunan oteller oldukça uygun fiyatlıdır. İstediğiniz bütün hizmetleri sunmasalar bile temiz, şehir merkezinde ve ucuz bir yerde kalmak istiyorsanız ihtiyacınızı karşılayabilecek oteller buradadır. Bütün unların haricinde şehirde günlük kiralanan evler ve apartman daireleri de bulmak mümkün. Fakat bunlar için gitmeden internette araştırma yapıp kiraya veren kişi ile mutlaka iletişime geçmelisiniz.