Anne Frank, Amsterdam'ın en tanınmış sakinlerinden biridir. Amsterdam Prinsengracht 263'teki Anne Frank Evi, 2. Dünya Savaşı sırasında iki yıldan fazla bir süre ailesinin yanında saklanan Frank’e ev sahipliği yapıyordu. Şimdi bir müzeye dönüştürülmüş durumda ve savaş esnasında Yahudilere uygulanan zulüm ve genel olarak ayrımcılık konusunda titiz bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Evin giriş kapısı, özel olarak inşa edilmiş, taşınabilir bir kitaplığın arkasına gizlenmiş. 4 Ağustos 1944'te burada saklanmakta olan insanlar çeşitli toplama kamplarına gönderildi. Savaşta yalnızca Otto Frank hayatta kaldı. Anne'in kaleme aldığı dönemin günlükleri yayımlandı ve dünya çapında çok satan bir kitap haline geldi.

Anne Frank Evi’nde odalar hala saklanarak geçirilen dönemin atmosferini tasvir ediyor. Saklanmakta olanlara ve onlara yardımcı olanlara ait tarihi belgeler, fotoğraflar, film resimleri ve orijinal cisimler, gerçekleşen olayları göstermeye yardımcı oluyor. Anne'in orijinal günlüğü de müzede sergileniyor. Anne Frank Evi, sizi savaş zamanı Amsterdam'ına, dahası Anne'nin çocukluğuna götürüyor.