Antalya Akvaryum

1

Antalya Akvaryum, Antalya’nın merkezinde; Konyaaltı Plajı’na sadece 70 metre mesafede bulunan bir akvaryumdur. Rekor bir süre olan 260 günde yapım aşaması süren bu cazibe merkezi, 15 Ağustos 2012 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlamaktadır.
Eğlence merkezinden çok daha fazlası olarak nitelendirilebilecek olan alanda, yeme içme alanlarının yanı sıra her gece doğal kar yağdırılan kapalı kar alanı Kar Dünyası ve Buz Müzesi, zehirli sürüngenler, dev böcekler ve rengarenk canlılarla adrenalin dolu dakikalar sunan WildPark, çok boyutlu sinema tekniği ile dünya denizlerini dolaştıran Oceanride XD Cinema gibi farklı alternatifler de yer alıyor. Antalya akvaryum karne hediyesi ve güzel bir gün için ailecek tercih edebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Birçok ünlü markanın bulunduğu kompleks içerisinde, yemeğinizi yiyip hediyelik eşya tezgahlarından bir şeyler alarak anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. İsterseniz okul gezileri de organize edebilirsiniz. Eğlence merkezinin, Türkiye’de turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler sırasında ilk 5’te olduğunu da belirtelim.

Antalya Akvaryum Hakkında Bilgi

Tünel Akvaryum: Eğlence merkezinde yer alan tünel akvaryum, dünyanın en büyük tünel akvaryumu olma özelliğini taşıyor. Bu tünel, 131 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde. Tankın dekorasyon tasarımı İtalyan heykeltıraş Benedetti tarafından Afrika’da yapılmış olmakla birlikte, iç kısmında gerçek boyutlu bir uçak, gemi ve denizaltı enkazı bulunuyor.
Kar dünyası: Kar Dünyası alanı toplamda 1500 metrekaredir. Her gece alana gerçek kar yağdırılıyor. Ünite -5 derecede sabit tutuluyor. Yazın Antalya sıcaklığı düşünüldüğünde iç serinletmeye yeten Kar Dünyası’na girmeden önce konuklara özel koruyucu kıyafetler giydiriliyor.

Antalya Akvaryum Tematik Bölümler

Antalya Akvaryum’da 4 farklı tematik akvaryum yer alıyor. Böylece giden misafirler her coğrafyayı ayrı ayrı ve yerinde incelemiş gibi hissedebiliyor. Sırayla Hint Okyanusu, Kızıl Deniz, Atlantik Okyanusu ve Pasifik Okyanusu‘nu gözlemleyebileceğiniz tematik akvaryumun sol bölümünde ise büyük silindir akvaryum ve çevresindeki küçük akvaryumlarda Antalya ve dolaylarındaki sualtı hayatından örnekleri inceleyebilirsiniz. Akvaryum’da sadece okyanusları değil nehirleri de gözlemleyebiliyorsunuz. Sualtı mağaralarındaki yaşamı gördükten sonra karşınıza çıkan dünya nehirleri bölümünde Nil, Amazon ve Asya nehirlerini görebilirsiniz. Canlı mercanları, palyaço balıklarını, denizatlarını, aslan balıklarını, ahtapotları ve dev ise Tropik Resif temasında görebilirsiniz.
Antalya Akvaryum Aktiviteler
Alanda her gün etkinlikler düzenlenerek ziyaretçilerin keyifli zaman geçirmesi amaçlanıyor. Yeme-içme imkanının da olduğu eğlence merkezinde ayrıca okullarla eğitici geziler de planlanıyor. Ayrıca 5000 metrekarelik çim alanda farklı etkinlikler de düzenleniyor. Burada halat çekmeden sandalye kapmacaya, çuval yarışından bardakta top sektirmeye, okçuluktan uçurtma festivaline kadar değişik ve eğlenceli aktiviteler yapılabiliyor.
Antalya Akvaryum’un 5 milyon litreden fazla su alabilen ana tankının içinde yüzlerce köpekbalığı yaşıyor. Özel eğitimli dalgıçların eliyle besledikleri köpekbalıklarının besleme saatleri zamanında izlenmesi de ziyaretçilerde heyecan yaratıyor.
Ayrıca keman dinletisi gibi sanatsal etkinlikler de Antalya Akvaryum’da belli aralıklarla sergileniyor. Alandaki ilginç etkinliklerden bir diğeri de biberonla balık beslemek olarak karşınıza çıkıyor. Tematik akvaryumlar bölümünde bulunan şelale içindeki koi balıkları, akıntılı suları seven renkli bir türken bu özelliklerinin dışında başka ilginç özelliği ise biberonla beslenebiliyor olmaları. Her gün saat 14:00’da ücretsiz olarak yapılan bu etkinliğe katılan konuklar, balıklara özel hazırlanan karışımları biberonlarla yedirebiliyorlar. Binlerce canlı çeşitliliği ve eğlenceli mekan ilginizi çektiyse burada nişan, düğün ya da benzeri etkinlikleri de organize edebiliyorsunuz. Ortam düzenleme ve catering hizmetinin tamamı ile akvaryumun profesyonel ekibi ilgileniyor. Ayrıntılı bilgi için Antalya Akvaryum ile iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti

Antalya Akvaryum’da farklı üniteler için farklı bilet alabildiğiniz gibi paket olarak da bilet temin edebiliyorsunuz.
Akvaryum: 51 Türk Lirası
Akvaryum ve WildPark: 67 Türk Lirası
Akvaryum ve Kar Dünyası: 65 Türk Lirası
Toplu paket: 97 Türk Lirası
*Antalya Akvaryum giriş ücreti 2019 Mayıs ayında güncellenmiştir.

Antalya Akvaryum Ziyaret Saatleri 

Antalya Akvaryum’u Nisan ve Kasım ayları arasında; Cuma ve Cumartesi 10:00-23:00, Pazar ve Perşembe günleri arasında 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kasım ve Nisan ayları arasında ise; Cuma ve Cumartesi 10:00-21:00, Pazar ve Perşembe günleri arasında 10:00-20:00 saatleri arasında gidebilirsiniz. Akvaryuma girebilmek için kapanış saatinden en az 1 saat önce giriş yapmış olmanız gerekiyor.

Antalya Akvaryum Adres ve Telefon

Adres: Dumlupınar Bulvarı Arapsuyu Mahallesi No: 502 Konyaaltı, Antalya
Telefon: 0 (242) 245 65 65

Antalya Akvaryum Ulaşım

Otobüs: Antalya Akvaryum’a ulaşmak için otogardan hareket eden TK 36 ve VF 02 hat numaralı otobüsler ile Antalya Akvaryum’a yürüyüş yakınlığında olan Konyaaltı 5 M Migros’a gidebilirsiniz. Havalimanı’ndan yine Migros’a ulaşmak için 600 ve 800 hat numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Lara’dan KL 08, LF 09 ve LF 10 hat numaralı otobüsler aracılığı ile Migros’un önünde inerek akvaryuma ulaşabilirsiniz.
Minibüs: Kemer Otogarı’ndan kalkan Antalya minibüslerine binip, Antalya Akvaryum’un tam karşısında bulunan, Su Hotel’in önünde inerek alana ulaşabilirsiniz.