Nassau’da Gezilecek Yerler

Kolonyal mimarisi, büyük limanı, eski dönemden kalma hisarı ya da müzeleriyle Nassau, turistlere sadece deniz turizmi sunmuyor.

Nassau’da görülecek diğer yerler

Ardastra Bahçeleri, Versailles Bahçeleri, Potter’s Cay Market, Fort Fincastle, Parlamento Meydanı, Paradise Plajı.

Nassau Korsanları Müzesi

Pirate-Museum-55594.jpg

17. yüzyılda bölgede yaşayan ve Nassau’yu evleri olarak gören korsanlara ithafen yapılmış olan müzeye gittiğinizde sizi bir korsan karşılayacak ve turunuza eşlik ederek hikayeler anlatacak.

Ulusal Sanat Galerisi

National-Art-Gallery-Of-The-Bahamas-55542.jpg

1860’lardan kalma Villa Doyle’da yer alan bu sanat müzesi, Bahamalar’daki sanat hakkında fikir sahibi olmak için biçilmiş kaftandır. Koleksiyonda Bahamalı sanatçıların modern ve çağdaş eserleri yer almaktadır. Müzede geçici sergiler de düzenlenmektedir.

Charlotte Hisarı

fortcharlotte2.jpg

1787-1790 yılları arasında Nassau limanının batı girişine inşa edilen bu hisar, ne yazık ki hiç kullanılmamıştır. Şimdilerdeyse kale hendeği, zindanları ya da yer altındaki tünelleriyle turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedirr. Turlar ücretsizdir ama rehberlerin bahşiş beklediğini unutmayın.

Cable Plajı

Cable-Beach-55510.jpg

Nassau’nun iyi otellerinin yer aldığı, bembeyaz kumuyla dikkat çeken Cable Plajı, şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Merkezde konaklıyorsanız minibüsle gidebileceğiniz plajda otellerin bar ve plaj hizmetlerinden yararlanmak da mümkündür.