Google+

Arama formu

Nassau’da Gezilecek Yerler

Nassau’da Gezilecek Yerler

Kolonyal mimarisi, büyük limanı, eski dönemden kalma hisarı ya da müzeleriyle Nassau, turistlere sadece deniz turizmi sunmuyor.

Nassau’da görülecek diğer yerler

Nassau şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Days Gone Bye güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri The Yellow Butterfly, Personal Touch 1, Bahamas Petapat suite. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Ocean West Boutique Hotel, **SEABEACH SUITE**, Orange Hill Beach Inn gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Centre City Backpacking Gem, HumesHouse Hostel @ HillCrest, BahaSea Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Nassau aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Nassau’da Gezilecek Yerler-1

Ardastra Bahçeleri, Versailles Bahçeleri, Potter’s Cay Market, Fort Fincastle, Parlamento Meydanı, Paradise Plajı.

Nassau Korsanları Müzesi

Nassau Korsanları Müzesi

17. yüzyılda bölgede yaşayan ve Nassau’yu evleri olarak gören korsanlara ithafen yapılmış olan müzeye gittiğinizde sizi bir korsan karşılayacak ve turunuza eşlik ederek hikayeler anlatacak.

Ulusal Sanat Galerisi

Ulusal Sanat Galerisi

1860’lardan kalma Villa Doyle’da yer alan bu sanat müzesi, Bahamalar’daki sanat hakkında fikir sahibi olmak için biçilmiş kaftandır. Koleksiyonda Bahamalı sanatçıların modern ve çağdaş eserleri yer almaktadır. Müzede geçici sergiler de düzenlenmektedir.

Charlotte Hisarı

Charlotte Hisarı

1787-1790 yılları arasında Nassau limanının batı girişine inşa edilen bu hisar, ne yazık ki hiç kullanılmamıştır. Şimdilerdeyse kale hendeği, zindanları ya da yer altındaki tünelleriyle turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedirr. Turlar ücretsizdir ama rehberlerin bahşiş beklediğini unutmayın.

Cable Plajı

Cable Plajı

Nassau’nun iyi otellerinin yer aldığı, bembeyaz kumuyla dikkat çeken Cable Plajı, şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Merkezde konaklıyorsanız minibüsle gidebileceğiniz plajda otellerin bar ve plaj hizmetlerinden yararlanmak da mümkündür.