Google+

Arama formu

Gili Adaları’nda Nerede Kalmalı?

Gili Adaları’nın Endonezya’nın en turistik adalarından olması nedeniyle, üç adada da oldukça fazla konaklama seçeneği bulunmaktadır. Özellikle adanın iklimine ve coğrafyasına dayanarak işletilen, bungalov oteller oldukça yaygındır ama oldukça lüks oteller de vardır. Gili Adaları’nın konaklama seçenekleri de diğer pek çok etkinlikte olduğu gibi yoğunlukla Gili Trawangan’da toplanmıştır.

Sahil kenarında yer alan ve havuz içi bar, açık yüzme havuzu imkânları sunan Pearl of Trawangan, güzel Gili Trawangan adası üzerinde yer alan en popüler otellerden biridir, ancak bu imkânları ve hizmeti nedeniyle fiyatı da oldukça yüksektir. Gili Adaları’nın belki de en geleneksel konaklama imkânlarından biri olan Bungalov otellerde kalmak istiyorsanız tercihiniz Gili Trawangan’da yer alan M'adison Gilli olabilir hem Bungalov deneyimini yaşayabilir hem de otelin konforlu hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Eğer Gili Air’da kalmak istiyorsanız sizi yine oldukça fazla konaklama seçeneği bekliyor, oldukça uygun fiyatlı olan ancak yeri ve rahatlığı sayesinde seçenekler listenizin üst sıralarında yer alacak olan Bungalov otel, Island View Bar & Bungalow, sahilde konaklama imkânı ve su sporlarına erişim sunmaktadır. Gili Air’da oldukça fazla tercih edilen otel, Kaluku Gili Resort ise 6 geleneksel bungalov ve 15 delüks odayla hizmet veren dinlendirici bir tesistir.

Gili Meno’da yer alan ve kendi restoranına sahip Karma Reef, sürdürülebilir mimariye sahip deniz manzaralı çadırlar ve müstakil bungalovlar sunmaktadır. Oldukça yoğun talep gören bu otele aylar öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.