Hakkımızda

Bir gezgin için internet bulunmaz bir kaynaktır.
 
Her şey gelen bir ilhamla başlıyor. Gezginin kafasına gezeceği yerle ilgili bir heyecan, o ilk kıvılcım düşüyor. Bu çoğunlukla diğer gezginlerin yazdıkları ya da bir yerin internetteki tanıtımı incelenirken oluyor.
 
Daha sonra ise gezgin bu seyahati nasıl yapabileceğini düşünmeye başlıyor. İşte burada da internet çok önemli bir kaynak olarak devreye giriyor ve oraya nasıl gidilir, gidilince neler yapılır gibi sorulara cevap getiriyor.
 
Günümüzde bir gezgin için internet gerçekten de vazgeçilmez bir kaynak.
 
Peki internette gezerken her aradığınız bilgiye güvenilir Türkçe bir kaynaktan erişebiliyor musunuz?
 
İnternetteki kaynakların çoğu yabancı dillerde üretilmiş, bir kısmı ticarî amaçlarla değiştirilmiş, çoğunluğu ise yalnızca çok çok ziyaret edilen ana arterleri, en popüler destinasyonları tanıtan bilgilerden oluşuyor. Ama ücra bir yere gitmek istediğinizde örneğin, karşınıza çıkan seçenekler çok daha az.
 
Gezimanya işte bu Türkçe seyahat içeriği boşluğunu doldurmak amacıyla 2011 yılında kurulmuş bağımsız bir gezi platformudur. Binlerce destinasyona ilişkin, binlerce gezi notu, bilgilendirici yazılar, diğer gezginlerin paylaşımları, on binlerce fotoğraf ve video ile amacımız gezginlerin seyahat konusunda sağlıklı ve güvenilir bilgilere ulaşmalarını sağlamak.

Gezimanya’nın bir diğer misyonu ise gezi tutkunlarını bir araya getirmek. Tecrübelerini, heyecanlarını paylaşan bu kitle için Gezimanya.com bir iletişim platformu, internette bir yuva görevi almayı hedefliyor.

Bu misyonumuzu gerçekleştirmek, gezmeye gönül vermiş herkesi kucaklayıp bu heyecanlarına ortak olmak, onları bir araya getirmek bizim yegane varoluş amacımız.

Dünya büyük bir rota. Biz hepimiz de yorulmaz gezginleriz.

Gezmeye gönül vermiş herkese sevgilerimizle...

Gezimanya.com Ekibi