Google+

La Spezia’da Gezilecek Yerler

21605 May 2017Lokasyon Detay

La Spezia lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Le Farfalle, Casa Bouganville, The Vara Apartment. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz La Luna, Hotel Nella gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Two-Bedroom Apartment La Spezia -SP- 04, Lighthouse III, La Maison des Ugo otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un La Spezia aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

La Spezia’da Gezilecek Yerler

İtalya 'nın kuzeybatısında, Ligura denizine bakan körfeziyle La Spezia, Toscano Bölgesi’nde bulunan bir kıyı şehridir. Cinque Terre köylerine, Portovenere ve Vezzano Ligure'ye çok yakın olup, Roma’dan 4 saatlik tren yolculuğuyla ulaşmak mümkündür. Pisa trenle 1,5 saat uzaklıktadır. İstasyondan çok kısa bir yürüyüşle Piazza Saint Bon meydanına ulaşabilirsiniz. Meydandan Via Fiume boyunca ilerlediğinizde La Spezia körfezi karşınızda. La Spezia'da gezilebilecek birçok müze, bahçeler ve parklar, merkez postanede Prampolini'nin hazırlamış olduğu mozaik çalışması, San Giorgio Kalesi, Art Nouveaustili villalar ve kiliseler bulunmaktadır.

La Spezia şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Livorno'dan: Lucca ve Pisa'ya Düşük Maliyetli Transfer (30 €), Öğle Lucca Ev yapımı makarna Aşçılık sınıfı (59 €), Lucca: Bir Villa Geleneksel Ana Yemek Deneyimi (79 €), Pisa: Biletlerle Küçük Gruplar için 1.5 Saat Yatırma Kulesi (75 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

San Giorgio Kalesi

605 May 2017Gezilecek Yerler

San Giorgio Kalesi

La Spezia'da tatildeyken yapılması gereken bir diğer aktiviteyse, San Giorgio Kalesini gezmektir. Günümüzde hala ziyarete açıktır ve muhteşem bir manzaraya sahiptir. Bu muhteşem kale güçlendirilmiş duvarlar ve siper kuleleriyle çevrelenmiştir. Kalenin İtalyan Kardinal, Niccolo Fieschi tarafından inşa ettirilmiş biz gözcü kulesinden dönüştürüldüğü söylenmektedir ancak 1273 yılında Cenevizli'ler tarafından yıkılmış ve 1371 yılında tekrar inşa edilmiştir. La Spezia denizcilik mirasını korumak amacıyla San Giorgio Kalesi’ndeki yenileme çalışmaları sürmektedir. Kale aynı zamanda La Spezia Şehir Müzesi’nede ev sahipliği yapmaktadır, Bu kaleyi önemli bir turistik aktivite haline getirmektedir.

-

Tahon de Revel Köprüsü

705 May 2017Gezilecek Yerler

Tahon de Revel Köprüsü

Limanda yamaca asılı olan köprü, La Spezia'nın harika manzarasını sunmaktadır. Geceleri ise oldukça eğlenceli bir bölgedir. Tahon De Revel Köprüsü Temmuz 2013 te açılmıştır. Turistler ve yerliler tarafından oldukça sevilmektedir. Köprünün mimarisi, şehirin kentsel yanını, yerli deniz ve denizci geleneğiyle yorumlamaktadır. Köprünün kavisli yapısı ve demir kablolarla desteklenişi La Spezia tersanelerinde yapılan tekneleri anımsatmaktadır. Köprü iki tarafı birbirine bağlayan bir metal şerit olmanın ötesinde, denizden şehre bakma olanağı sunmaktadır. Köprü İtalyan Amiral ve politikacı Paolo Emilio Thaon Revel'e adanmıştır. Revel 1921-1923 yılları arasında İtalyan Coğrafya Topluluğunun başkanlığını yapmıştır.

-

Piazza Garibaldi

605 May 2017Gezilecek Yerler

Piazza Garibaldi

Gezmek, alışveriş yapmak, keyifli vakit geçirmek için Piazza Garibaldi oldukça eğlencelidir.

-

La Spezia ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-