Google+

Arama formu

San José’de Gezilecek Yerler

Kosta Rika’nın hem en büyük şehri hem de başkenti olan San José’de turistler için pek çok seçenek mevcuttur. Dilerseniz ara sokaklarında kolonyal mimarinin izlerini sürebilir, dilerseniz çiftçilerin açtığı pazarlarda vakit geçirebilir, dilerseniz tüm günü müzelerinde geçirebilirsiniz.

San José’de görülecek diğer yerler

San José’de Gezilecek Yerler

San Jose şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Zorobarú Casa, El jardín de Anabelle, Petite Suite @ Rohrmoser güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri NATIVUS Art-Hostel, Xocolatique rooms, Palacio Lignac - Adults Only. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz La Fortuna Roja, Hotel Villa Los Candiles, San Jose Corporate Stays Arborea Flats Suites gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Costa Rica Love Apartments & Rooms, Costa Rica Backpackers, Upe Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un San Jose aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Museo Nacional de Costa Rica, Parque Nacional, Museo de Insectos, Parque Zoologico Nacional Simon Bolivar, Parque Espana.


San Jose Turları

Teatro Nacional

Teatro Nacional

1897 yılında inşa edilmiş Ulusal Tiyatro, bol sütunlu Neoklasik fasadıyla ve onu süsleyen Beethoven ve Calderón de la Barca heykelleriyle daha içeri girmeden sizi heyecanlandıracak. İç dekorasyonuyla 19. yüzyıl mimarisinin nadide örneklerinden biri olan oditoryum kısmı da görülmeye değerdir.

Museo de Jade

Museo de Jade

Dünyanın en büyük yeşim taşından yapılmış obje koleksiyonuna sahip olan bu sıra dışı müzede yaklaşık 7000 adet ince işçilik ürünü ve son derece iyi korunmuş parça vardır. Şamanlar, hayvanlar, bereket tanrıçaları gibi figürlerin tasvir edildiği yeşim taşından heykelcikler bir takım nadide seramik örneği ile birlikte sergilenmekte. Girişte 10 yaşından küçük çocuklardan para alınmıyor.

Barrio Amón

Barrio Amón

Plaza España’nın kuzey ve batısında yer alan bu tarihi mahalle 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başında kahve üreticisi pek çok aile ve işletmenin yoğunlaşmış olduğu bir bölgedir. Bu dönemin kahve tüccarlarına ait villalar ve diğer tarihi yapılarla, mimari sevenlerin çok beğendiği popüler bir yerdir. Burası şu anda şehrin sanat merkezi olarak işlev göstermekte ve bu anlamda İstanbul’un Pera bölgesine benzemektedir.

Catedral Metropolitana

Catedral Metropolitana

Parque Central’in doğusunda, Rönesans tarzı mimarisiyle görenleri büyüleyen bu katedral 1871 yılında ilk yapının yıkılmasından sonra aslını birebir taklit ederek yeniden yapılmıştır. Zarif, Neoklasik tarzda bezenmiş iç mekan, İspanyol tarzı yer taşları, vitray camları ile rengarenktir.